Başkan Sözen`den Okullara Kutlama Ziyareti

4Manavgat Belediye Başkanı Şükrü SÖZEN,24 Kasım Öğretmenler Günü`nde okulları gezerek öğretmenlerin gününü kutladı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 24 Kasım Öğretmenler Günü`nde okulları gezerek öğretmenlerin gününü kutladı. Sabah saatlerinde Manavgat Koleji`nde düzenlenen Öğretmenler Günü Kutlaması`na katılan Başkan Şükrü Sözen,program sonrasında kent içindeki okulları ziyaret etti.

Ziyaretlerde öğretmen odalarına giren Başkan Sözen,öğretmenlerin ellerini tek tek sıktı.Onların gönüllerini aldı. Başkan Şükrü Sözen`e belediye meclis üyeleri de eşlik etti. Bahçeşehir Koleji,Manavgat Lisesi, Çağlayan İlköğretim Okulu ve Manavgat Kız Teknik ve Meslek Lisesi`ne giden Başkan Sözen,okul müdürlerini de ziyaret ederek eksikler konusunda bilgi aldı.

Manavgat Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Emine Çataltaş ise Öğretmenler Günü`nde kendilerini unutmayıp ziyaret eden Başkan Şükrü Sözen`e teşekkür sertifikası hediye etti.Başkan Sözen, günün anısına öğretmenlerle toplu fotoğraf da çektirdi.

Öğretmenlerin günümüz zor ekonomik koşullarında mesleklerini zor icraa ettiklerini dile getiren Başkan Şükrü Sözen,onların şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Sözen,``Çocuklarımızı, geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin gününü bir kere daha kutluyorum.Az maaşla zor bir meslek icra ediyorlar. Ancak elimizden pek bir şey gelmiyor.Dileğimiz öğretmenlerimizin çalışma şartlarının bir an önce iyileştirilmesi``diye konuştu.