Başkan Sözen Kardeş Okulların Protokolünü İmzaladı

28Manavgat Belediyesi Başkanı Şükrü Sözen,Almanya`nın Herford Şehrindeki Ernst Barlach Schule ile kardeş olan Çağlayan Anadolu Lisesi`nin kardeşlik protokolünü imzaladı.

Girişimi Başkan Sözen Başlatmıştı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Çağlayan Anadolu Lisesi ve Almanya`nın Herford şehrindeki Erns Barlach Schule okulu arasındaki kardeşlik protokolünü imzaladı.Protokolü imzalattırmak için Çağlayan Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali Çelik,Okul Aile Birliği Başkanı Emine Tüter,Almanca Öğretmeni Nemciye Erbeği ve 11. sınıf öğrencileri Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`i makamında ziyaret etti.Müdür Ali Çelik Manavgat Belediyesi`nin Almanya`nın Herford Şehri ile yapmış olduğu Kardeş Şehir uygulaması kapsamında 2010 yılında Ernst Barlach Schule ile kardeş okul projesine dahil olduklarını belirtti.

Öğrencileri Ağırladılar

Bu kapsamda geçtiğimiz ay Herford`dan gelen 28 öğrenci ve 4 öğretmeni ağırladıklarını belirten Çelik, heyetin ülkelerine dönmesinden hemen sonra altında Manavgat Belediye Başkanı Sayın Şükrü Sözen`e imza yeri açılmış protokolün kendilerine gönderildiğini anlattı. Protokolun altına imza atan Başkan Sözen,kardeş şehir ilişkilerinin eğitim alanında da güçlendirilmesini olumlu bir gelişme olarak kabul ettiğini söyledi.

Kardeş Şehir Sayısını Artıracağız

Başkan Sözen,``Okullarınız arasındaki kardeşlik ilişkilerinin temelini biz daha önceden atmıştık.Bu diyalogların bu aşamaya gelmesi oldukça sevindirici.Değişik kültürlerin buluşmasını sağlamak için yapılan kardeş şehir çalışmalarını destekliyoruz.Aslında Manavgatımızın birden fazla kardeş şehri olması gerektiğine inanıyoruz.Şimdi küçücük kazaların bile 5-6 kardeş şehri var. Bu alanda çalışmalarımızı artıracağız. Önümüzdeki ayın başında bizler heyet olarak Herford`a davet edildik.İki okulun ortak çalışmalarının artırılması ve buradan da öğrencilerin Herford`a öğrencilerinizin gitmesi için girişim başlatacağım.Bu protokolü imzalamak onur verici``dedi.