BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜNE DAVET

29 EK¦-M Y+£R+£Y+£+Şjpeg

BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜNE DAVET

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yılı nedeniyle düzenlenecek olan meşaleli Cumhuriyet yürüyüşüne bütün Manavgat halkını davet etti

Manavgat Belediyesi, Manavgat halkının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı daha coşkulu ve milli duygular içerisinde geçirebilmeleri amacıyla meşaleli Cumhuriyet yürüyüşü düzenledi. 29 Ekim Cumartesi günü Saat 20.00’da halkın ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in katılımıyla meşaleli fener alayı yürüyüşü düzenlenecek.

IMG_0822

Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak olan bayraklı, meşaleli Fener Alayı yürüyüşü, Yapay Şelale kavşağını takip ederek Atatürk Kültür Merkezi’nde son bulacak. Atatürk Kültür Merkezi’nde ise Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle büyük bir havai fişek gösterisi yapılacak. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, tüm Manavgat halkını Cumhuriyet Bayramı’nı hep birlikte kutlamaya davet etti. Başkan Sözen, “Cumhuriyet’i Bilmek yetmez, öğretmek gerek. Anlamak yetmez, anlatmak gerek. Sevmek yetmez, sevdirmek gerek, Yaşamak yetmez, yaşatmak gerek… Çağdaş, Atatürkçü bir belediye başkanı olarak Manavgat’ımızın aydınlık gençlerine sesleniyorum. Sizler geleceğimiz, ümidimizsiniz. Size emanet edilen değerleri muhafaza etmek, daha ileriye taşımak sorumluluğu sizin omuzlarınızdadır. Bizler, Ulu önderin Türk gençliğine hitabını bir inanç abidesi olarak beynine kazımış, kalbine kazımış bir milletiz. Cumhuriyetimizin 93`nci yılında karşısına çıkan her engeli aşma gücüne sahip bir milletin, Ata`mızın açtığı yolda 7`den 70`e yan yana, omuz omuza ilerlediğini göstermek istiyoruz. Biz onun yolunda tüm benliğimizle var olanlar, onun devrimlerinin bekçileri, 29 Ekim akşamı Saat 20.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Cumhuriyet’e olan bağlılığımızı göstermek için ellerimizde bayraklar ve meşalelerimizle hep beraber olacağız. Gelin hep birlikte bu coşkuyu yaşayalım” dedi.

IMG_0918