MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 29 EKİM C

29 ekim-01

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün "Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir" sözüyle felsefesini belirlediği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93’ünci yıldönümü kutlu olsun.

Cumhuriyet, yüce milletimizin sarsılmaz bir iradeyle elde ettiği zaferin ardından yükselen değer olarak bizleri kucaklamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının güçlükleri bir bir aşarak yükselttiği bu değer, bugün milletimizin her bireyinin benimsediği ortak bir irade olmuştur. Bu gün ülkemizde özgür, bağımsız, hür bir şekilde yaşıyorsak, bu Cumhuriyetin sayesindedir.

Cumhuriyetin ilkelerinden ödün verilmesi düşünülemez. Bundan sonra da hiçbir kötü emel, Türkiye Cumhuriyeti`ne zarar veremeyecek, yüreği yurt sevgisiyle dolu Türk Ulusu’nun gücü ve istenci karşısında tutunamayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti, Devleti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü tartışmaya açmak gayretinde olanlar mutlak surette hüsrana uğrayacaktır.

Bu anlamlı gün, milletçe el ele kenetlenmemize, demokrasimize, bölünmez bütünlüğümüze, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkmamıza, vesile olmalıdır. Manavgat’ımızda tarihimizden duyduğumuz gururu yüksek sesle dile getireceğimiz etkinlik ve paylaştıkça artan bir coşkuyla kutlayacağımız bir 29 Ekim`de daha tüm Manavgat halkımı, “Yaşasın Cumhuriyet” demeye davet ediyorum. Cumhuriyetimizin 93`nci yılında karşısına çıkan her engeli aşma gücüne sahip bir milletin, Ata`mızın açtığı yolda 7`den 70`e yan yana, omuz omuza ilerlediğini göstermek istiyoruz. Biz onun yolunda tüm benliğimizle var olanlar, onun devrimlerinin bekçileri, 29 Ekim akşamı Saat 20.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Cumhuriyet’e olan bağlılığımızı göstermek için ellerimizde bayraklar ve meşalelerimizle hep beraber olacağız.

Gelin bu coşkuyu hep birlikte yaşayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizi bize emanet eden Ulu Önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Manavgat halkımın Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı