MANAVGAT DRAGON FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU

586A8703

MANAVGAT DRAGON FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU

Cumhuriyetin kuruluşunun 93. Yılı etkinlikleri kapsamında Titreyengöl’de 3 gündür devam eden Manavgat Belediyesi 3. Uluslararası Dragon Kano Festivali, ödül töreni ile son buldu.

Festivalin ilk gününde protokol yarışları yapılırken. ikinci gününde okullar, oteller, acentalar, esnaflar ve turistler kıran kırana yarıştı. Pazar günü ise Titreyengöl’ün eşsiz güzellikteki suları, profesyonel dragon takımlarının nefes kesen yarışlarına sahne oldu.

586A8715

Yaklaşık 250 sporcunun katıldığı yarışların ilk iki gününde resmi kurumlarda Manavgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 1’inci, Manavgat Belediyesi Güreş Kulübü 2’inci, Şelale Anadolu Lisesi 3. Otium Seven Seas Otel 4.oldu. Otellerde ise Diamond Premium Otel, Stone Grup ve Nashira Otel ödül almaya hak kazandı. Yarışlarda Manavgat Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ise Grup 2’incisi olurken,15 yaş altı gruplarda İstek Koleji birinciliği elde etti. Ayrıca amacı olmayan kano yarışlarına katılanlar ve animasyon ve teknik katkı verenler de ödüllendirildi.

586A8805

Dragon yarışlarında başarılı olanlara madalya, kupaları Belediye Başkanı Şükrü Sözen, TİSOYAB Başkanı Hüseyin Aydoğan, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz, birim müdürleri ve Türkiye kano federasyonu Başkanı Prof. Dr. Sami Mengütay tarafından verildi. 3. Gün yapılan profesyonel kano yarışlarında ise Samsun Anakent Belediyesi Spor Kulübü 1’inci, İstanbul Teknik Üniversitesi 2’inci, Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü 3’üncü, Mehmet Akif Ersoy Hastanesi ise 4’üncü oldu. Profesyonel takımların ödül töreni öncesinde 10. Yıl Marşı eşliğinde su üstünde ve kıyıda yaptığı bayraklı geçiş ise herkesi duygulandırdı. Ödüllerini oldukça neşeli bir ortamda alan takımlar, sevinçlerini dans ederek paylaştı. Başkan Şükrü Sözen, katılımcı tüm takımlara teşekkür ederek, sporun birleştirici gücünün Manavgat’ta insanları bir araya tutmaya devam edeceğini ve Manavgat Belediyesinin her zaman buna aracılık edeceğini söyledi.

586A8836

586A8903

586A8928

586A8968

DSC_2885