MANAVGAT BELEDİYESİ 8. YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ’NDE GER

91

MANAVGAT BELEDİYESİ 8. YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ’NDE GERİ SAYIM BAŞLADI

Manavgat Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Yağlı Pehlivan Güreşleri’in 8.’incisi, bu yıl 5 Mayıs 2019 Pazar günü Ilıca Stadyumu’nda yapılacak Başkan Sözen başkanlığında Ilıca Stadyumu’nda toplanan Güreş Komitesi son hazırlıklarla ilgili istişarede bulundu

ILICA STADYUMU’NDA

Manavgat Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri, bu yıl 5 Mayıs Pazar günü Ilıca Er Meydanı'nda yapılacak. Akdeniz'in Kırkpınar'ı olarak adlandırılan Manavgat Belediyesi güreşlerinde bu yıl 60'ı başpehlivan olmak üzere toplam 750 güreşçi,kol bağlayacak.

MNVG9768

Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde daimi altın kemeri 2 defa kazanarak adını tarihe yazdıran efsane başpehlivan Ahmet Taşçı, Minder Güreşi’nde Avrupa ve Dünya Şampiyonu olan Yasemin Adar, Kırkpınar’a damga vuran başpehlivanlardan Arap Namık (Akgün) ‘ın yanı sıra, 9 kez Avrupa Güreş Şampiyonu olan Milli güreşçi Taha Akgül’ün de katılacağı Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni 10 bini aşkın güreşseverin izlemesi bekleniyor.

3

ÜNLÜ BAŞPEHLİVANLARDAN DAVET KLİBİ

Bu yıl Manavgat güreşlerinde ünlü başpehlivanlar Ali Gürbüz, Orhan Okulu, Recep Kara, Şaban Yılmaz, Fatih Atlı, Serhat Gökmen, İsmail Balaban, Turan Balaban, Osman Aynur, Mustafa Kemal Karaboğa, Nedim Gürel, Abdullah Güngör, Ekrem Yavuz başta olmak üzere 60 başpehlivan kol bağlayacak. Bu sezonun ilk güreşlerinden birisi olan Manavgat Güreşleri için ünlü başpehlivanlar davet klibi hazırladı. Ata sporunun Manavgat halkıyla ve güreş severlerle buluşmasına öncülük eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bu yıl 8'ncisi düzenlenecek olan Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin tarihe ve kültüre sahip çıkmanın yanı sıra bölge turizmine de katkıda bulunduğunu ifade etti.

MNVG9773

GÜREŞ KOMİTESİ TOPLANDI

Manavgat Belediyesi’nde meclis üyelerinden oluşan güreş komitesi ise Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in başkanlığında Ilıca Stadyulu’nda sık sık toplanarak organizasyon ile ilgili görüş alışverişinde bulunuyor. Başkan Sözen, eksiksiz bir organizasyon düzenlenmesi için bütün belediye ekiplerini de seferber etti. Başkan Şükrü Sözen, “Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri, Türkiye'nin en büyük güreş organizasyonlarından biri. Sezonun ilk güreşleri olması nedeniyle büyük ilgi göreceğine inanıyoruz. Organizasyonun düzgünlüğü, gelen konuklarımızı ve güreşçilerimizi sahiplenme, çok güreşçiyi buraya davet etme gibi yönlerden ele alındığında güreşlerimiz her zaman ilk planda gelmeye başladı.

MNVG9785

Bizler tarihimize ve kültürümüze sahip çıkarak gelecek nesilleri bu tür organizasyonlarla bir araya getiriyoruz ve bölgemizin ticari ve turizm hayatına da katkı sağlamış oluyoruz. 5 Mayıs Pazar günü Ilıca Er Meydanı'nda 8'ncisini gerçekleştireceğimiz Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri'mize bütün Manavgat halkımızı ve tüm Türkiye’den güreş severlerimizi davet ediyorum" dedi.

MNVG9791

Tarih:30.04.2019