Başkanımızın 19 Mayıs Mesajı

6

"Tüm Türkiye´de ve özellikle yaşadığımız yer olan Manavgat´ta sosyal barışın sağlandığı, insanların kardeşçe yaşadığı bir ortamı gençlerimiz için sağlamak da bizlerin görevi olacaktır. Bu nedenle, Barış Suyu Festivaline `GENÇLİK´ ifadesini ekledik. Belediyemiz bünyesinde Gençlik Merkezi açtık."

Ulusal Kurtuluş Savaşımıza, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin oluşumuna, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda 19 Mayıs 1919 tarihinin çok önemli bir yeri vardır. Türk Milletinin yeniden şahlanışının timsali olan 19 Mayıslar, Türk Milleti var olduğu sürece büyük bir coşku ile kutlanacaktır. Ülkemizin onur ve gurur kaynağı olan gençlerimiz ise her zaman ulusumuzun güvencesi olacaktır.

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere ve gençlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur.

Bir millet, gençlerini iyi yetiştirebildiği ve onlara, kendilerini ispat edecek imkânlar sunabildiği sürece ilerleyebilir. Çünkü bugün bizlerin bulunduğu konumlara yarın gençlerimiz geleceklerdir. İşte bu nedenle gençlerimize yaptığımız her hizmet, aslında ülkemiz geleceğine yapılmış birer yatırım olarak değerlendirilmelidir.

Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyet’imizi omuzlarında yükseltecek olan gençlerimize her zaman güvendik ve güvenmeye devam edeceğiz. Ülkemizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine ancak ve ancak gençler taşıyacaktır.

Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir.

Tüm Türkiye’de ve özellikle yaşadığımız yer olan Manavgat’ta sosyal barışın sağlandığı, insanların kardeşçe yaşadığı, kavgalara fırsatın verilmediği bir ortamı gençlerimiz için sağlamak da bizlerin görevi olacaktır.

Bu nedenledir ki, yıllardır düzenlenen Barış Suyu Festivali’nin ismine “GENÇLİK” ifadesini ekledik. Manavgat’ta bundan sonra barış, kardeşlik, sevgi hoşgörü içinde yaşanacak günler gençlerimizin eseri olacaktır.

Belediyemiz bünyesinde bir Gençlik Merkezi açarak, gençliğimizi doğru yönlendirmenin temellerini attık. Çalışmalarımız büyük bir gençlik merkezi kompleksi inşaatını hayata geçirerek devam edecektir. Belediyemiz, her zaman, her şartta gençlerimize sahip çıkacak, onları geleceğe iyi hazırlamak için her türlü desteği verecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum ve tüm Türkiye’nin ve Manavgat halkımızın Atatürk'ün bize ve gençlerimize armağan ettiği Atatürk’ü Anma ve Ulusal Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum...

Şükrü SÖZEN
Manavgat Belediye Başkanı