MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ULUSLARARASI RUSYA-TÜRKİYE DOSTLU

333

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ULUSLARARASI RUSYA-TÜRKİYE DOSTLUK GÜNLERİ

22 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında Manavgat Belediyesi tarafından ‘Uluslararası Rusya-Türkiye Dostluk Günleri’ düzenlenecek. Manavgat Belediyesi Rusya-Türkiye Dostluk Günleri ile kültürleri tanıma, kaynaşma, paylaşma, birlik ve beraberlik, sanatla iç içe olmayı hedefliyor.

Moskova’da geçen yıl düzenlenen ‘7. Uluslararası Rus Kültür “Kökler”(Истоки) Festivali’nde Türkiye’den Tais Saka (Manavgat) şampiyon, Yalkı Saka da (Manavgat) ikinci olmuştu. Bu nedenle etkinliğin bu yıl Manavgat’ta Rusya-Türkiye Dostluk Günleri şeklinde düzenlenmesi kararı alındı.

rusya t+-rkiye dostluk g+-nleri (6)

BİRÇOK ÜNLÜ SANATÇI YER ALACAK

Uluslararası Rusya-Türkiye Dostluk Günleri’nde profesyonel sanatçılardan Rus devlet sanatçısı Lüdmila Safonova, opera sanatçısı ve yönetmen ayrıca Boston’daki Commonwealth Lyric Theater’ın müdürlüğünü yapan Aleksandr Prohorov, ‘Gjel’ kültür merkezi müdiresi ve Almanya’daki Vokal Akademisinin kurucusu ve öğretmeni olan sanatçı Nina Penner-Baranova, Güney Osettiya’dan opera sanatçısı Amaga Gotti gibi birçok ünlü sanatçı yer alacak. Etkinlik kapsamında Rus dilinde konserler, ‘Kültür ve Turizm Alanlarında Rusya- Türkiye Beraberliği’ yuvarlak masa toplantısı, vokal yarışmaları, dünyanın farklı dillerinde şarkı söyleyen katılımcıların konserleri ve Gala konseri yapılacak.

rusya t+-rkiye dostluk g+-nleri (1)

ETKİNLİK AÇILIŞI 26 HAZİRAN’DA

Etkinlikte yerel katılımcı olarak; Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu, Manavgat Belediyesi Özel Çocuk Halk Dansları Topluluğu, Manavgat Halk Eğitim Merkezi Halkoyunları Grubu yer alacak. Program dahilinde gösteriler, konserler, yarışmalar, gezilerin yanı sıra 26 Haziran Salı günü saat 19.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) festival açılışı yapılacak.

rusya t+-rkiye dostluk g+-nleri (2)