TOROS KADINLARI EMEK PAZARI AÇILDI

acılıs

TOROS KADINLARI EMEK PAZARI AÇILDI

Manavgat Belediyesi’nin, kadınların kent ve aile ekonomisine katkıda bulunmaları amacıyla oluşturduğu Toros Kadınları Emek Pazarı, Pazartesi Pazarı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle açıldı

Manavgat Belediyesi’nin, kadınların kent ve aile ekonomisine katkıda bulunmaları amacıyla oluşturduğu Toros Kadınları Emek Pazarı, Pazartesi Pazarı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle açıldı. Açılışa Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, eşi Hatice Sözen, annesi Türkan Sözen, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, sivil toplum örgütü temsilcileri, oda başkanları, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda Manavgatlı katıldı. Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasının ardından ilk sözü (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş aldı. Boztaş, Manavgat’ın ticari hayatına yaptığı katkılardan dolayı Başkan Şükrü Sözen’e teşekkür etti.

7K4A3532

KADINLARDAN GÜÇ ALIYORUZ

Ardından bir konuşma yapan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, projeye katkıda bulunan bütün kadınlara teşekkür etti. Başkan Sözen, yaptığı her işte kadınlardan güç aldığını belirterek, konuşmasını yaparken yanında bayanların bulunmasını istedi. Sözen, başta Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Çevik olmak üzere projenin hazırlanmasında emeği geçen kadınları sahneye davet etti. Başkan Sözen, “Kadınlarımızın ürettiği fikir sunduğu ve katılım gösterdiği her şey şüphesiz ki başarıya ulaşıyor. Amacımız kadınlarımızın üretim içerisinde bulunmasını ve emeklerini pazara sunmasını sağlamaktır. Kadınlarımız için yaptığımız çalışmalarımız hız kesmeden başka proje ve yatırımlarla devam edecektir. Toros kadınları oluşumumuz henüz bir başlangıçtır. Amacımız bu oluşumu daha üst noktalara taşımaktır. Projeyi hayata geçirmemizde katkı sağlayan MATSO , MASİAD’a ve bütün emekçi kadınlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

7K4A3560

TEK TEK GEZDİLER

Emek pazarının açılışı için hazırlanan şişme çocuk parkı, kadın bandosu, halk oyunları gösterisi, çocuk korosu ve canlı müzik etkinlikleri emekçi kadınlar ve pazarı ziyarete gelenler tarafından çok beğenildi. Tüm protokol üyeleri, 40’ı gıda, 54’ü el sanatları olmak üzere tüm tezgah açan kadınları teker teker gezdi. Başkan Sözen, kadınların yaptığı birbirinden güzel yiyeceklerden yedi. Sözen, etkinliğe katılan çocuklar ve yaşlılarla da uzun uzun sohbet etti. Toros Kadınları Emek Pazarı’nın bundan sonra her Cumartesi günü Pazartesi Pazarı Meydanı’nda açılacağı ve kadınların burada ürünlerini satarak aile ekonomilerine katkıda bulunacağı belirtildi.

7K4A3579

7K4A3617

7K4A3620

7K4A3631

7K4A3664

7K4A3681

7K4A3794

7K4A3810

7K4A3811

7K4A3832

7K4A3862