SOSYAL MARKET’TEN 4 BİN VATANDAŞ YARARLANDI

9

SOSYAL MARKET’TEN 4 BİN VATANDAŞ YARARLANDI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in sosyal belediyecilik anlayışının en güzel örneklerinden olan Sosyal Market, 2012 yılından beri hizmet vermeye aralıksız devam ediyor.

Veren el ile alan el arasındaki köprü olan Manavgat Belediyesi Sosyal Market’ten bu yıl 4 bin vatandaş yararlandı. Sosyal Market’te özellikle hiç kullanılmamış, az kullanılmış, kullanılabilir nitelikteki giysi ve ev eşyaları ile beyaz eşyalar evlerden belediye aracı kanalıyla toplanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Sosyal Market’e katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar 746 13 93 numaralı telefondan 1148’e bağlanabilir.

7K4A2937

GİYSİ KUMBARALARI SADECE GERİ DÖNÜŞÜM İÇİN

Manavgat Belediyesi Sosyal Market kapsamında ayrıca, kentte belirli noktalarda bulunan giysi kumbaralarına da tamamen atık niteliği taşıyan tekstil ürünleri bırakılabiliyor. Geri dönüşüm amacıyla oluşturulan giysi kumbaralarına çarşaf, giysi, örtü, eski kullanılamayacak giysiler gibi atık tekstil ürünlerinin atılabileceği belirtildi.

DSC_0617

SÖZEN, “YARDIMLAR GİZLİ”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Sosyal Market’i son derece önemsiyorum. Bunun yaşaması, devam etmesi için biz Manavgat Belediyesi olarak elimizden gelen bütün gayreti ortaya koyuyoruz. Veren el ile alan elin arasında incitmeden, rencide etmeden, kimseyi teşhir etmeden, güvenli el olmak ve insanları teşhir etmemek temel amacımız. Katkı ve manevi güç için hepinize teşekkür ederim” dedi.

DSC_8332

SOSYAL MARKET HAZIRLANIYOR (1)