SİDE KAPILARINI SANATA AÇIYOR

Antalya DEvlet Senfoni Orkestras¦-

SİDE KAPILARINI SANATA AÇIYOR

Side’de tarih, müzikle buluşuyor. 15. Side Dünya Müzikleri Festivali 8 Ekim’de Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın Side Antik Tiyatrosu’nda vereceği konser ile başlayacak.

Turizminin gözbebeği antik Side kenti, Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali ile kapılarını 15. kez sanata açıyor. Manavgat Belediyesi tarafından düzenlenen 15. Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali, 8-13 Ekim tarihlerinde yapılacak. Manavgat Belediyesi, tarih, turizm ve doğa cenneti Side’de yapılacak olan kültür ve sanat festivali için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

enbe-orkestrasi

TÜM KONSERLER ANTİK TİYATRO’DA

Tarih ve turizm cenneti olan Side, festival dahilinde yerli ve yabancı sanatçıları ağırlayacak. 6 gün sürecek olan festivalde dünyanın farklı müzik tatları yer alacak. 8 Ekim-13 Ekim arasındaki festivaldeki tüm sanat etkinlikleri Side Antik Tiyatrosu’nda her gün Saat 21.00’de başlayacak. Festival etkinliklerini tatile gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgiyle izlemesi bekleniyor.

hakan aysev-anjelika akbar

TARİH MÜZİKLE BULUŞUYOR

Bu yıl 15. Side Dünya Müzikleri Festivali kapsamında 8 Ekim’de Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, 9 Ekim’de Antalya Opera Festival Orkestrası, 10 Ekim’de Golden Horn Brass grubu muhteşem müzik esintilerini Side Antik Tiyatro’da tüm dünya insanları ile paylaşacak. 11 Ekim’de Anjelika Akbar ve Hakan Aysev, 12 Ekim’de Enbe Orkestrası, 13 Ekim’de ise Ramona Carr-Jazz Sextet sahne alacak.

15. S¦-DE D+£NYA M+£Z¦-KLER¦- K+£LT+£R VE SANAT FEST¦-VAL¦- (2)

SÖZEN; “BARIŞA EN ÇOK İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZ DÖNEM”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali’nin dünyanın dört bir yanından gelen yabancı misafirler için farklı bir ambians oluştururken Manavgat’ta da sosyal barış ve birlikteliği pekiştireceğini söyledi. Başkan Sözen, “8 Ekim’de başlayarak 6 gün sürecek olan festivalimizde dünya turizminin gözbebeği Side’de tarih, sanatla buluşacak. Dünyanın her yerinden kentimize gelen yabancı misafirlerin hoşça vakit geçirebilmeleri amacıyla düzenleyeceğimiz 15. Side Dünya Müzikleri Festivalimiz kapsamında Manavgat halkımızı kardeşliğin, dostluğun, barışın, sevginin sesi olmaya davet ediyorum.” dedi.

15. S¦-DE D+£NYA M+£Z¦-KLER¦- K+£LT+£R VE SANAT FEST¦-VAL¦- (1)