Satranç Şampiyonları Ödüllendirildi.

17Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen ve iki gün süren satranç turnuvasında dereceye girenlere ödülleri Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen tarafından verildi.

Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi Satranç eğitmeni Hüseyin Yazıcı gözeteminde geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen satranç turnuvası ilk öğretim 1 ve 2`nci kademe, minikler olmak üzere üç ayrı kademede gerçekleştirildi. Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen turnuvaya 200 sporcu katıldı.Turnuva sonrasında ise dereceye girenlere ödülleri verildi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek ve Gençlik Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Sözen`in de katıldığı ödül törenine veliler büyük ilgili gösterdi.

1. kademe kızlarda Ceyda Demirel birinci, Nisa Gürses ikinci, Büşra Avcı üçüncü, Tuana Dırbalı dördüncü, Zeynep Sude Cengiz beşinci oldu. Birinci kademe erkeklerde ise Mehmet Çetin birinci, Mehmet Eren Şen ikinci, Furkan Taha Balcan üçüncü, Sezer Tunga dördüncü ve Alihan Şahin beşinci oldu. İkinci kademe kızlarda ise Ayşe Sena Koçak birinci, Gökçe Yapıcı ikinci, Şeyma Yarar üçüncü ve Fatma Çınar dördüncü oldu. Erkeklerde ise, Şafak Gür birinci, Kaan Bal ikinci, İli Uzay Odabaşı üçüncü, Ahmet Oğan Ergin dördüncü ve Tarık Keskin beşinci oldu. Minik kızlarda ise Fatma Deniz birinci, Deniz Esin Deniz ikinci, Aliye Deniz üçüncü, Sahre Tosun dördüncü ve Hatice İlkay Şen beşinci oldu. Erkeklerde ise Cemil Demirel birinci, Umut Utku Oktay ikinci, İsmet Şen üçüncü, Görkem Gülen üçüncü ve Doruk Coşar beşinci oldu. Ayrıca turnuvaya katılan en küçük yarışmacı olan 4 yaşındaki Hüseyin Doruk Kunuç`ta özel ödüle layık görüldü. Turnuvada dereceye girenlere ödülleri Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek tarafından verildi. Belediye Başkanı Şükrü Sözen ayrıca turnuvayı organize eden satranç eğitmeni Hüseyin Yazıcı`ya bir buket çikek vererek teşekkür etti.

Başkan Sözen yaptığı konuşmada ise, öncelikle kendisinin satranç bilmediğini ve en kısa sürede öğrenmek istediğini belirterek :`` Çocuklarımızın ruh sağlığının düzgün olması sporla mümkün olur.Okulda yüksek tempoda eğitim alan çocuklarımızın mutlak surette rahatlaması ve enerjilerini bir yerde değerlendirmeleri gerekir. Ben de çocukluğum ve gençliğimde bir çok değişik spor dalı ile uğraştım. Hayatım boyunca da sporu bırakmadım. Ama maalesef bende satranç oynamayı bilmiyorum. Ancak en kısa sürede öğrenmek istiyorum. Bizler de bu bilinçle hareket ederek Gençlik Merkezi`ni kurmuştuk. Ama hedefimiz tabii ki daha büyük. Şu günlerde Gençlik Merkezimizin yapımı için yeniden çalışmaları başlatmış bulunuyoruz. Çok kısa sürede ihale aşamasına gelecek şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu konu üzerinde çok duruyoruz. Gençlik Merkezi oluşumumuz 1 yıl içinde tamamlanacak şekilde planlandı. Gençler ve çocuklar bizim her şeyimiz. Onların geleceği için belediyemizin bütün imkanlarını seferber edeceğiz`` diye konuştu. Sözen`in konuşmasının ardından velilerinde katılımı ile aile fotoğrafı çektirildi.