SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN RAMAZAN AYI VE RAMAZAN AYINDA BELEDİY

03

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN RAMAZAN AYI VE RAMAZAN AYINDA BELEDİYE ETKİNLİKLERİYLE İLGİLİ MESAJI

Değerli hemşerilerim, Bir mübarek Ramazan ayına daha halkımızla birlikte ulaşıyor olmaktan dolayı son derece mutluyuz.

Ramazan ayı sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir dönemdir. Ramazan Ayı, toplumsal yaşamımızda birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine büyük katkı sağladığımız bir aydır. Bu mübarek ayın tüm halkımıza esenlik, birlik, beraberlik ve kaynaşma duygularını geliştireceğine inanıyoruz.Ramazan ayı vesilesiyle, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe inancımızı her koşulda korumalıyız.Bizler de tüm Müslümanları ortak düşünce ve değerlerde buluşturan Ramazan'da, barışın ve hoşgörünün sürekli kılınması, toplumun tüm katmanlarında uzlaşma kültürünün yerleşmesi için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz

DJI_0003

İFTAR ÇADIRI AKM MEYDANI’NDA

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da halkımızla birlik, beraberlik, kaynaşma ve paylaşma duygularımızı pekiştireceğimiz iftar çadırımızı Atatürk Kültür Merkezi Meydanı’nda kuracağız. İftar çadırımızda halkımızla birlikte orucumuzu açmanın, lokmamızı paylaşmanın mutluluğunu yaşayacağız. Sadece AKM önündeki iftar çadırımızla yetinmeyip, çeşitli mahallelerimizde de iftar çadırları kurarak her kesime ve bölgeye ulaşmayı planlıyoruz.

DSC_1792

DSC_1889

BÜYÜK MAHALLELERDE İFTAR SOFRALARI KURULACAK

Bu kapsamda 7Mayıs Salı günü Sarılar Pazar Yerinde, 9 Mayıs Perşembe günü Taşağıl Pazar yerinde, 13 Mayıs Pazartesi Çolaklı Çarşamba Pazar Yeri’nde, 15 Mayıs Çarşamba günü Gündoğdu Düriye Duran İ.Ö.O önünde, 17 Mayıs Cuma günü Evrenseki Pazar yerinde, 20 Mayıs Pazartesi günü Ilıca Pazar Yeri’nde, 22 Mayıs Çarşamba günü Side Çarşamba Pazar Yerinde, 24 Mayıs Cuma günü Sarılar Ece Düğün Salonu önünde, 27 Mayıs Pazartesi günü Kızılot Pazar Yerinde ve 30 Mayıs Perşembe günü Oymapınar Pazaryeri’nde iftar vereceğiz.

DSC_7704

HER AKŞAM RAMAZAN EĞLENCESİ

Manavgat’ta şehrin sosyal yaşamını canlandırmak için de her alanda hizmet üretmeye devam ediyoruz. Manavgat Belediyesi olarak böylesine kutsal bir ayda, halkımızın akşamlarını birlik ve beraberlik içinde yaşamaları için her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Ramazan Şenliklerimizin bu yıl çok daha canlı, çok daha hareketli geçeceğini ümit ediyoruz. Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Meydanı’nda oluşturacağımız şenlik alanı içerisinde insanlarımızın unutmaya başladıkları değerleri her zaman taze tutmayı hedefliyoruz. Şenlik alanımızda her akşam Gölge Hacivat-Karagöz oyunları, canlı meddah, kanto şov, orta oyunları, tiyatrolar, eğlenceli yarışmalar ve düzenleyeceğimiz etkinliklerle halkımıza eski Ramazan akşamlarını anımsatacağız. Bu yıl Ramazan ayında 30 gün boyunca tüm halkımızı mütevazı iftar çadırımızda lokmamızı paylaşarak orucumuzu açmaya ve şenliklerimize katılmaya davet ediyorum.

IMG_9817

BELEDİYE RAMAZAN AYINDA SEFERBER OLACAK

Manavgat Belediyesi olarak halkımızın bu ayı esenlikli bir biçimde geçirmesi için çalışmalar da yürütüyoruz. Halkımızın Ramazan ayını daha rahat, huzurlu geçirmesi ve hizmetlere daha kolay ulaşabilmesi için belediyemizin tüm birimlerini sizler için seferber ettik. Bu kapsamda, zabıta ekiplerimiz cami etraflarında ve ana caddelerde Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak artması olası dilencilik olayları karşısında gerekli tedbirleri aldı.

2019 RAMAZAN ETKI¦çNLI¦çK

Ekiplerimiz şikayete bağlı kalmaksızın gıda ürünleri satışı yapan yerlerin denetimlerini gerçekleştiriyor. Vatandaşlarımız 153 Alo Zabıta hattını arayarak gıda denetimi veya ihtiyaç duydukları hizmetleri talep edebileceklerdir.Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, bolluk, bereket, mağfiret ve rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı 11 ayın sultanı Ramazan ayının ülkemize ve Manavgat’ımıza hayırlar getirmesini temenni ediyor, başta Manavgatlı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan aynını en içten duygularımla kutluyorum

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı