PLAJ FUTBOLU MANAVGAT ETABI SONA ERDİ

Untitled-1

PLAJ FUTBOLU MANAVGAT ETABI SONA ERDİ

Türkiye Futbol federasyonu ile Manavgat Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği TFF Plaj Futbolu Manavgat etabında Özdemir Mobilya Özba İnşaat birinci oldu.

TFF Plaj Futbolu Manavgat etabı Cenaze İşleri - Manavgat Yaşam İnşaat ve Elektronik Market – Özdemir Mobilya Özba İnşaat’ın oynadığı maçlarla sona erdi. Cenaze İşleri Manavgat Yaşam İnşaat karşılaşmasının normal süresi 5-5 berabere tamamlandı. Uzatma dakikalarında takımlar gol atma becerisini gösteremeyince penaltı atışlarında rakibine 3-2’lik üstünlük sağlayan Cenaze İşleri karşılaşmada 8-7 galip ayrıldı. Büyük çekişmeye sahne olan Elektronik Market – Özdemir Mobilya Özba İnşaat maçında ise Özdemir Mobilya Özba İnşaat sahadan 12-11 galip ayrıldı. Bu sonuçların ardından 10 takımın katıldığı ve 8 gün süren turnuvada Özdemir Mobilya Özba İnşaat birinci, Manavgat Yaşam İnşaat ikinci, Elektronik Market üçüncü, Cenaze İşleri ise dördüncü oldu.

3

2 KİŞİ GOL KRALI OLDU

Toplam 259 golün atıldığı turnuvada Cenaze İşleri’nde Alihan Ünal ile Elektronik Market’ten Ahmet Arıcı 8’er golle gol kralı oldu. Turnuvanın en değerli kalecisi Elektronik Market’ten Hasan Şen olurken, oynadıkları karşılaşmalarda hiç kart görmeyen Game House Kemer Oto Kuaförü takımı en centilmen takım seçildi. Maçların ardından turnuvada dereceye giren takımlara ödülleri Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen tarafından verildi.

7K4A2826

“ÜLKE GENELİNE TAŞIMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Turnuvanın ardından açıklama yapan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ilçenin yaşayan, dinamik ve aktif bir kent olduğunu belirterek, “Bizler de bu canlılığa katkı yapmak için Manavgat’ta kültürel ve sportif faaliyetlerimizi devamlı canlı kılmaya gayret ediyoruz. Kısa zaman önce bu alanda günde 20 bin civarında insanın toplandığı 5 bin motosiklet sevdalısının katıldığı 1 hafta boyunca Türkiye’nin en güzel aktivitesi motosiklet festivalini tamamladık” dedi. Başkan Şükrü Sözen şunları söyledi; “TFF ile beraber yaptığımız plaj futbolunun Manavgat etabını bitirdik. Biliyorsunuz bu çok özel bir etkinlik. Türkiye’de 16 etabı var, bu 16 etaptan bir tanesi Manavgat’ta yapılıyor. 10 takım ve 150 sporcuyla ve halkında katılımıyla ve coşkusuyla sağ salim bitirdik. Keyifli futbol seyrettik. Buranın birincisi de Türkiye genelinden takımların katılacağı turnuvada Manavgat Belediyesi olarak bizi temsil edecek. Manavgat futbolu seven bir kent, futbolu sahiplenen bir kent ve plaj futboluna önem veren bir kent. 4’üncüsünü düzenliyoruz. Her seferde de bu noktada eksiğimiz tamamlayarak bir üst ölçekte bu işi ülke geneline taşımaya çalışıyoruz.”

6

7K4A2575