İBRAHİM SÖZEN GENÇLİK MERKEZİ’NDE YAZ KURSLARINA YOĞUN

9991

İBRAHİM SÖZEN GENÇLİK MERKEZİ’NDE YAZ KURSLARINA YOĞUN İLGİ

Manavgat Belediyesi İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde yaz döneminde de kurslar aralıksız bir şekilde devam ediyor.

İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde bu yaz ilk defa çocuklar için de işaret dili kursu veriliyor. Temmuz ayı itibariyle başlayan ve haftada 2 gün 2 saat verilen kursta 26 çocuk işaret dili öğreniyor. Manavgat Belediyesi Engelli Hizmetleri Birim Sorumlusu Ebru Pınar Akar tarafından verilen kurs, Eylül ayında sona erecek. İşaret dili kursu dışında çocuklar için yaz döneminde rölyef, resim, ahşap boyama, Rusça, İngilizce, Almanca ve tenis kursları da veriliyor. Haftanın 5 günü aktif olarak kurs eğitimi verilen Manavgat Belediyesi İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde şu an için 370 çocuk yaz kurslarına katılıyor.

7K4A1747

TOROS KADINLARINA ALMANCA KURSU

İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde ayrıca Toros Kadınları içinde Almanca kursu veriliyor. Toros Kadınları Emek Pazarı’ndaki kadınlar Almanca kursu ile kendilerini geliştirmeye devam ediyor. Almanca kursu haftada 2 gün 2’şer saat 2 grup şeklinde Zehra Erarslan tarafından A1 seviyesinde veriliyor. Kurs bitiminde ise Toros Kadınları Almanca kursuna A2 seviyesinde devam edecek.

7K4A1760

“YAZ DÖNEMİNİ EN VERİMLİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİYORLAR”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yaz kurslarına gösterilen ilginin kendisini de memnun ettiğini dile getirerek, şunları söyledi; "Manavgat'ta sosyal ve kültürel yönden gelişmiş bireyleri yetiştirmek bizim görevimiz. Çocuklar ve gençlerimiz yeteneklerini bu kurslarda ortaya çıkararak, yaz dönemini en verimli şekilde değerlendiriyor. Kadınlarımız ise boş zamanlarında kurslara gelerek kendilerini geliştirebiliyor, yeni öğrendikleri branşları ileride ekonomiye de çevirebiliyorlar. Manavgat Belediyesi olarak halkımız için tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz” dedi.

7K4A1776

7K4A1782

7K4A1789

7K4A1807

7K4A1767

7K4A1779