MOTOSİKLET KORTEJİNDE ‘ÇOCUK İSTİSMARINA HAYIR’ MESAJI

Motofestival

MOTOSİKLET KORTEJİNDE ‘ÇOCUK İSTİSMARINA HAYIR’ MESAJI

Manavgat Belediyesi’nce bu yıl 8’ncisi düzenlenen Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali’nin son gününde 2 bin motosikletli, tişörtleri ve ellerindeki dövizlerle tüm Türkiye’ye “Çocuk İstismarına Hayır” mesajını verdi.

8. Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali kapsamında düzenlenen korteje yaklaşık 2 bin motosikletli katıldı. Festivalin son gününde Boğaz Otel'de başlayan korteje, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve ünlü motosiklet şovmeni Troger Mokus da eşlik etti. Korteje katılan motosikletçiler festivalin ana teması olan üzerinde “Çocuk İstismarına Hayır” yazılı tişörtleri giyerken, bazı motosiklet tutkunları da “Çocuk İstismarına Hayır” temalı dövizler ile destek verdi. Korteje kendi motosikleti ile katılan Başkan Sözen de zaman zaman motosiklet üzerinde ayağa kalkarak üzerindeki “Çocuk İstismarına Hayır” yazılı tişörtü göstererek konuya olan duyarlılığını ortaya koydu. Polis ve Jandarma ekiplerinin özel eskortları eşliğinde gerçekleşen kortej büyük güvenlik önlemleri altında yapıldı.

1

Ünlü motosiklet şovmeni Troger Mokus’un şehir merkezinde ve yollarda yaptığı akrobasi gösterilerini vatandaşlar heyecanla izledi. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı kortejde motosiklet tutkunları, Sorgun, Titreyengöl, D-400 karayolu güzergahından ilçe merkezinde tur attı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kortej, tekrar Sorgun güzergahından Boğaz Otel'de son buldu. Festival, katılım sağlayan motosiklet kulüplerine plak verilmesinin ardından Manavgat Belediyesinin grubu olan ‘Özgür Şarkılar’ ve ‘Gripin’ Grubunun verdiği konserle sona erdi. Boğaz Otel ve mesire alanında 4 gündür düzenlenen festivale Türkiye, Sırbistan, Bulgaristan Danimarka, Almanya ve İsveç’ten 120 motosiklet kulübünden yaklaşık 5 bin motosiklet tutkunu katılım gösterdi.

7K4A8701

7K4A8757

7K4A9204

7K4A9397

7K4A9427

7K4A9499

7K4A9711

7K4A9942

7K4A9963