ÖRENŞEHİR MESİRE ALANI TAMAMLANDI

88

ÖRENŞEHİR MESİRE ALANI TAMAMLANDI

Manavgat Belediyesi, yeşil alan miktarını artırmak ve yeni nefes alanları kazandırmak amacıyla yaptığı mesire alanlarına bir yenisini daha ekledi. Başkan Şükrü Sözen, Yemişli Mesire Alanı’ndan sonra şimdi de Örenşehir Mahallesi’nde deniz manzaralı bir mesire alanını kent halkına kazandırdı.

DENİZ MANZARALI

Manavgat Belediyesi, vatandaşların nefes alacağı ve hafta sonlarını ailece keyifle geçirecekleri yeni mesire alanları oluşturmaya devam ediyor. Manavgat Belediyesi, Örenşehir Mahallesi’nde kente rahat bir nefes aldıracak olan deniz manzaralı mesire alanının yapım çalışmalarını tamamladı.

DJI_0030

YEŞİL ALAN VE YÜRÜYÜŞ YOLLARI

8 bin 500 m2’lik alan üzerinde, 6 bin 500 m2’lik yeşil alana sahip olan mesire alanında, 2 bin m2’lik yürüyüş yolları yer alıyor. Mesire alanında halka hizmet vermesi amacıyla 6 m2’lik etrafı açık büfeler, 16 adet pergole ve 26 adet piknik masası da bulunuyor. Manavgat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin bitki ekim çalışmaları ise devam ediyor.

2

PİKNİK MASALARI BEĞENİLDİ

Yeni mesire alanının deniz kenarında olması nedeniyle vatandaşların her türlü sosyal ve kişisel ihtiyaçlarını düşünen Manavgat Belediyesi, halkın kullanabileceği 3 adet duş, soyunma kabinleri ve lavabo ünitelerini de hayata geçirdi. Çocuk oyun gruplarının da yer alacağı mesire alanında, birinci sınıf ahşap malzemeli, gölgelikli piknik masaları oldukça beğeni topladı.

3

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “ Kentimizdeki yeşil alan miktarını artırmak hem de halkımızın aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri yeni mesire alanlarını oluşturmaya devam ediyoruz. Yemişli Mesire Alanımız halkımız tarafından çok beğenildi. Şimdi de Örenşehir Mesire Alanımızı süratle tamamladık. Tüm Manavgat halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

1