MANAVGAT’TAN SİDE’YE AYDINLIK İZLER FOTOĞRAF SERGİSİ A

DNZ_3532

MANAVGAT’TAN SİDE’YE AYDINLIK İZLER FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Teberik Kölgeli’nin “Manavgat’tan Side’ye Aydınlık İzler” adlı fotoğraf sergisi, Atatürk Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

PROTOKOL YALNIZ BIRAKMADI

Ziraat Mühendisi Teberik Kölgeli, “Manavgat’tan Side’ye Aydınlık İzler” adlı fotoğraf sergisini Manavgat Belediyesi işbirliği ile Atatürk Kültür Merkezi’nde açtı. Kölgeli’nin Manavgat bölgesi ve Antik kent Side’yi anlattığı fotoğraf sergisinin açılış törenine CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, Antalya Ziraat Odası Başkanı Vahap Tuncer, oda başkanları, belediye başkan yardımcıları, sanatseverler ve Manavgat halkı katıldı.

DNZ_3448

FOTOĞRAFLARIN HİKAYESİ

Bir kamu kuruluşunda Ziraat Mühendisi, Zirai Danışman, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı olarak görev yapan Teberik Kölgeli’nin 30 fotoğraftan oluşan sergisinin açılış kurdelesini, Başkan Şükrü Sözen, milletvekilleri, oda başkanları ve vatandaşlar hep birlikte kesti. Kölgeli ve sanatseverler hep birlikte sergiyi gezdi. Daha önce “Anadolu Işığı”, “Bir Dünya Kadın”, “Anadolu’nun Kalbi Anıtkabir”, “Mevsimlik Tarım İşçisi Olmak” adlı kişisel sergilerini Türkiye’nin değişik bölgelerinde açan doğa aşığı Teberik Kölgeli, “Manavgat’tan Side”ye Aydınlık İzler” Sergisindeki fotoğraflarının

hikayelerini katılımcılara tek tek anlattı.

DNZ_3521

SÖZEN; “KÜLTÜR ve SANATA ÖNEM VERİYORUZ”

Fotoğraf sanatçısı Kölgeli’yi tebrik eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Manavgat Belediyesi olarak kültür ve sanat penceresi açık olan bir kent oluşturmak istiyoruz. Bu sadece belediyelerin gayreti ile olmuyor. Sanata, kültüre önem veren insanların verdiği gayret ile mesafeler kat ediliyor. Biz Manavgat’ın dününü bugününü gözlemliyoruz. Bu gün kentimizde tiyatrolar, dinletiler, sergiler, heykel sempozyumları varsa bu, hep beraber kat ettiğimiz bir mesafedir. Böylesine Manavgat’a bağlı olan insanlar olduğu sürece daha çok yol kat edeceğimize inanıyorum. Değerli sanatsever Kölgeli’nin sergisini daha önce de gezmiştim. Çok güzel çalışmaları vardı. Ancak bölgemizle ilgili çalışması yoktu. Manavgat, Türkiye’nin en güzel kenti. Kendisine bölgemizle ilgili olarak da sergi açması dileğimi iletmiştim. Bizi kırmamış sağ olsun, bölgemizle ilgili çalışma yapmış. Bir kez daha sergisini gezmek bizi onurlandıracak. Sürekli olmasını temenni ediyorum başarılar diliyorum” dedi.

KÖLGELİ, “MANAVGAT BENİ BÜYÜLEDİ”

Daha önce Kültür Merkezi’ni gezdim ve büyülendim. Burada güzel bir sergi açmak istedim. Deniz, kum, güneşin ötesinde tarihiyle, doğasıyla, ormanıyla, ırmağıyla, üretkenliğiyle, dopdolu bir şehir Manavgat. Gecesini başka, gündüzünü bambaşka yaşıyor insan burada. Işığı ve renkleriyle Manavgat beni büyüledi ve bunu fotoğraflarıma işledim. Hocamın sözünü tuttum ve yaşadığım kenti fotoğraflarıma yansıttım. 9 ayda 100’ü aşkın fotoğrafım oldu. Bu sergiyi açmamda bana destek verdiği için Belediye Başkanımız Şükrü Sözen’e, beni bu sergide yalnız bırakmayan milletvekillerime ve oda başkanım Vahap Tuncer’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

DNZ_3623