MANAVGAT’A NAZAR DEĞMESİN

DSC_2181

MANAVGAT’A NAZAR DEĞMESİN

Manavgat Belediyesi, kenti güzelleştirme çalışmalarını sürdürüyor. Fevzi Paşa ve Atatürk Caddeleri düzenlemeleri kapsamında caddelere yerleştirilen görsel detaylar herkesin beğenisini topluyor.

DSC_2096

Caddelerde yapılan nazar boncuklu ağaç, ışıklı süs havuzları, kelebekli ağaçların yanı sıra Örnek Mahallesi Irmak Kenarı’na yerleştirilen renkli insan figürlü dekoratif saksılar, kent halkından tam not aldı. Görsel detayları izleyen Manavgat halkı, özellikle nazar boncuklu ağacın önünde hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta birbirleriyle yarış yapıyor. Bölge esnafı ve Manavgat halkı, “Caddelerimiz ve ırmak kıyılarımız Başkanımız Şükrü Sözen’in ince çalışmaları sayesinde çok güzelleşti.

DSC_2102

Bizim kültürümüzde inancımızda nazar boncuğu kötülükleri savan güçlü bir tılsım olarak kabul edilmiştir. Belediyemizce yerleştirilen Nazar ağacı kentimizden kötülükleri kovup, iyilik ve güzellikleri getirir inşallah. Nazar boncuklu ağacımız yerli ve yabancı turistlerin de büyük ilgisini çekiyor. Belediyemize teşekkür ederiz” dedi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, kenti güzelleştirmek, yerli ve yabancı turistlere daha güzel bir Manavgat’ı sunmak adına yapılan çalışmaların devam edeceğini söyledi.

DSC_2329

DSC_2203