MANAVGAT TİTREYENGÖL’DE DRAGON KANO FESTİVALİ BAŞLADI

DSC_6423

MANAVGAT TİTREYENGÖL’DE DRAGON KANO FESTİVALİ BAŞLADI

Uluslararası Titreyengöl Sorgun Dragon Kano Festivali”, başladı. Festivalin açılış gününe, Dünya flyboard şampiyonu Ali Komşusu ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in jetski şovları damgasını vurdu.

DSC_6269

Manavgat Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği (TİSOYAB) ile bölge turizmcilerinin ortaklaşa düzenlediği, “2. Uluslararası Titreyengöl Sorgun Dragon Kano Festivali” başladı. Manavgat’ın Sorgun Mahallesi’nde 1. Derece Doğal Sit Alanı Sorgun Ormanı içerisinde doğal bir göl olan Titreyengöl’de başlayan Dragon Kano Festivali’nin açılışına Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, oda başkanları, belediye meclis üyeleri, Manavgat halkı ve bölge otellerinde konaklayan turistler katıldı. Festivalin başlamasıyla eşsiz güzellikteki Titreyengöl bölgesi bir anda hareketlendi. Dragon yarışlarına katılacak olan takımların antrenmanları ile başlayan festivalin ilk gününde yerli ve yabancı müzik ve şovları büyük beğeni topladı. İlk günkü protokol yarışlarına katılacak olan Manavgat Kaymakamlığı, Manavgat Belediyesi ve MATSO ekipleri kürek çekerek antrenman yaptı. Dragonların açılışına katılan Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, bu yıl ikincisi yapılan Titreyengöl Dragon Festivalinin bölge turizmine canlılık katacağını belirterek, festivale katkı veren Manavgat Belediyesi, TİSOYAB, Akdeniz Üniversitesi ve bölge turizmcilerine teşekkür etti. 10 gün sürecek olan festivalin ilk gününe, Dünya şampiyonu Ali Komşusu’nun flybord gösterisi ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in jetski şovu damgasını vurdu. Ünlü flyboordcu Ali Komşusu’nun su içinde yükselerek yaptığı akrobatik hareketler ilgiyle izlenirken, 10. yıl Marşı eşliğinde Türk bayrağı açması yoğun alkış aldı. Komşusu şovun sonunda Türk Bayrağını Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teslim etti. Dragon yarışlarında Belediye Başkanı Şükrü Sözen de Manavgat Belediyesi ekibi içinde yer alarak kürek antrenmanı yaptı. Sporcu kişiliği ile bilinen Başkan Sözen’in antrenman sonrasında yaptığı jetski gösterisi ise yoğun alkış aldı. Başkan Sözen, bölgedeki turizm canlılığının artırmak ve vatandaşlara dragon-kano sporunu sevdirmek amacıyla düzenlenen festivale tüm Manavgat halkını davet etti. Sözen, gerek dragonların temin edilmesi, gerek festival organizasyonuna verdikleri katkı nedeniyle katılımcı otellere ve Akdeniz Üniversitesi’ne teşekkür etti. Sözen, “Belediye olarak kent turizmine canlılık getirecek organizasyonlara ağırlık veriyoruz. Manavgat Belediyesi olarak eşsiz güzellikteki Titreyengöl Mevki’nde yapılan dragon yarışlarını önemsiyoruz. Organizasyonun eksiksiz olması için tüm gayreti gösteren turizmcilere ve belediye ekiplerime teşekkür ediyorum.

DSC_6298

Kano ve dragon ile geçtiğimiz yıl tanışan Manavgat halkımızın bu yıl daha fazla katılım sağlayacağını düşünüyoruz. Bu yıl 100’ün üzerinde takımın katılacağının bilgisini aldık. Biz de gençlerimize örnek olmak, onlara sporu sevdirmek amacıyla yarışlara katılarak kürek çekeceğim. Keyifli bir festival olmasını diliyorum” dedi.

DSC_6391