MANAVGAT, SAĞLIKLI KENTLERE ÖRNEK OLDU

99

MANAVGAT, SAĞLIKLI KENTLERE ÖRNEK OLDU

Halk Sağlığı Hemşireliği Derneği tarafından 23 - 26 Nisan 2018 tarihleri arasında Ankara Litai Hotel Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “1. Uluslararası 2. Ulusal Halk Sağlığı Hemşireliği Kongresi’nde Manavgat, sağlıklı kentlere örnek oldu.

Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Çevik’in yaptığı sunumda, halk sağlığı için Manavgat Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar aktarıldı. Manavgat Belediyesi olarak vatandaşların, özellikle kadın ve çocukların sosyal hayata çeşitli etkinlik ve projelerle dahil edildiği ve mutlu bir kentte yaşamalarının sağlandığı belirtildi. Çevik tarafından yapılan sunumda Manavgat’ta, Manavgat Belediyesi tarafından halk sağlığı için kentte temiz, güzel, sakin çevre için yapılan doğal ve tarihi güzellikleri koruyan, sağlıklı modern kent inşa eden, fiziki sağlık ve temiz bir çevre için çöp toplama gibi rutin hizmetler, evde bakım hizmeti, engelsiz kent oluşumu, spor olanakları, ruh sağlığı için estetik huzurlu bir çevre, gürültüsüz dingin, sakin bir kent, sanat ve kültür arayıcılığıyla güzel duygular yayan bir kent yaratıldığı aktarıldı.

IMG_2970

MANAVGAT’TA SAĞLIKLI KENT ÇALIŞMALARI

Manavgat’ta halk sağlığı için Manavgat Belediyesi’nin yaptığı çalışmalara, MANBİS (Bisiklet Kiralama Sistemi), Çiçek Sokak Projesi, Manavgat Çevre Düzenlemesi, Manavgat Taş ve Heykel Sempozyumu, Sokakta Hayat Var festivalleri, Türkiye’de ilk sesli ve ışıklı yaya köprüsü, şiir dostu bir kent için şiir yazılı trafolar, şiir okuyan banklar, kitap kafe, Kadınlar Edebiyat Durağı’nda öykü yarışması, Kadın Spor Merkezleri, Toros Kadınları Emek Pazarı, Torosların Kadınları Manavgat’ı geziyor, Bisiklet, Dragon ve Motosiklet Festivalleri, futbola destek, kültür ve sanat faaliyetleri, Side Dünya Müzikleri Festivali, Barış Suyu Festivali gibi çalışmalar başlıca örnek olarak gösterildi. Manavgat’ta belediyenin çalışmaları ile oluşturulan sağlık kent oluşumu ve projeleri dinleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

IMG_2990

IMG_3007

IMG_3016

IMG_3018

IMG_2947