TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN MANAVGAT BELEDİYESİ’NE

7K4A4786

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN MANAVGAT BELEDİYESİ’NE ÖDÜL

Manavgat Belediyesi, kentin doğal, tarihi ve kentsel dokularında yaptığı çalışma ve düzenleme projelerini, 25. Uluslararası YAPEX Restorasyon Fuarı’na katılarak tanıttı

Bu yıl Tarihi Kentler Birliğinin (TKB) desteği ve Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) iş birliği ile düzenlenen fuarda Manavgat Belediyesi, projeleriyle oldukça beğeni toplarken, bir de ödüle layık görüldü. Manavgat Belediyesi’nin Side’de hayata geçirdiği Antik Side Kentsel Tasarımı Projesi, Tarihi Kentler Birliği Özendirme Yarışması’nda Başarı Ödülüne layık görüldü. 69 belediyeden 143 projenin katıldığı yarışmada, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ödülünü, Tarihi Kentler Birliği Encümen üyesi Battal Gazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın elinden aldı.

7K4A4755

7K4A4414

Başkan Sözen, “Dünya cenneti Manavgat’ımızın, doğal, tarihi ve kentsel dokularında yaptığımız çalışma ve düzenleme projelerimizin köklü kurumlarca başarılı bulunması bizleri çok onurlandırıyor. Side gibi önemli bir tarihi merkezde yaptığımız düzenleme projemizin Tarihi Kentler Birliği’nce beğenilmesi ise bizleri ayrıca memnun etti. Bize bu ödülü layık görenlere teşekkür ediyorum. Ödülümüzü Manavgat halkımız adına alıyorum. Kentimizi yenileyip, güzelleştirmek için yapacağımız çalışmalara ara vermeden devam edeceğiz” dedi. YAPEX Fuarının ikinci gününde Başkan Şükrü Sözen, konuklarını ağırlamaya devam etti. Antalya Valisi Münir Karaloğlu da Manavgat Belediyesi’nin standını ziyaret ederek, oldukça beğendiğini ifade etti.

7K4A4769

7K4A4779