MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN YAĞIŞ SEFERBERLİĞİ

ALTINKAYA (6)

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN YAĞIŞ SEFERBERLİĞİ

Manavgat Belediyesi, geçtiğimiz hafta sonu tüm Antalya ve ilçelerinde hayatı durma noktasına getiren yağışlardan olumsuz etkilenen vatandaşlara destek amacıyla kriz masası kurarak ilgili tüm birimlerini seferber etti.

Metrekareye 155,7 kilogramla en çok yağış alan bölgelerden biri olan Taşağıl bölgesinde bulunan Çardak ve Sağırin mahallelerinde yollarının kapanmaması için gece gündüz çalışmalarını sürdüren Manavgat Belediyesi ekipleri, bozulan yolları düzenleyerek şarampol ve yağmur suyu kanallarını temizledi.

ÇARDAK-SAĞARİN (3)

ALTINKAYA (1)

ALTINKAYA (5)

ALTINKAYA (4)

Yine aynı bölgede bulunan Altınkaya Mahallesi’nde ise dağlık alandan yola taş düşmesi sonucu ulaşım aksayınca, belediye ekipleri yoğun mesai harcayarak bozulan yolu kısa sürede açtı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yağışların Antalya’nın diğer ilçelerine çok büyük zarar verdiğini belirterek, “Diğer ilçelerde ve Manavgat bölgemizde seraları evleri zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Yine de yoğun yağış nedeniyle özellikle kırsal bölgelerde bozulan yollar fen işleri ekiplerimiz tarafından kısa sürede yeniden düzenlenerek vatandaşlarımızın ulaşımına açıldı” dedi. Vatandaşlar yolların fen işleri ekipleri tarafından kısa sürede yapılmasının ardından Başkan Şükrü Sözen’e teşekkür etti.

ÇARDAK-SAĞARİN (2)

ÇARDAK-SAĞARİN (1)