MANAVGAT BELEDİYESİNDE TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

DSC_4385

MANAVGAT BELEDİYESİNDE TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

Manavgat Belediyesi’nde 182 işçiyi ilgilendiren ve 2 yılı kapsayan toplu sözleşme imzalandı. Toplu Sözleşmeyle birlikte belde belediyelerinden Manavgat Belediyesi’ne geçen işçilerin oldukça düşük olan yevmiyeleri yükseltilerek diğer çalışanlarla denklik sağlandı

DSC_4370

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve belediye çalışanları arasında yaşanan iş barışı, görevinin 7. yılında da uyumlu ve işçi lehine sevindirici bir şekilde devam ediyor. Manavgat Belediyesi, DİSK-Genel-İş Sendikası (Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası) aracılığı ile 182 kadrolu belediye işçisini ilgilendiren 2 yıllık toplu sözleşme imzalandı. Toplu Sözleşme imza töreninde Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü İmdat Yakup Turgut, Genel İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Cemal Aybar, Sendika Şube Sekreteri Vedat Küçük, Sendika Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yılmaz, işyeri Sendika Baş Temsilcisi Mustafa Uysal, İşyeri Sendika Temsilcisi Mehmet Arı ve Ahmet Nalcı katıldı. İmzalanan sözleşmeyle birlikte belediyede görev yapan kadrolu işçilerin giyecek, yakacak, eğitim, yemek, yardımları yükseltildi. Toplu sözleşmede Büyükşehir Yasası’nın devreye girip belde belediyelerinin kapanması ile birlikte Manavgat Belediyesi’nde çalışmaya başlayan işçilerin aşağıda kalan yevmiyeleri de yükseltilerek diğer işçilerle denklik sağlanmış oldu.

SÖZEN; ÇALIŞANLARIMIZ FAZLASINI HAK EDİYOR

Genel İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Cemal Aybar, çalışanlarının hakkını her zaman koruyan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e sendika ve işçiler adına teşekkür etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, imzalanan sözleşmenin tüm işçilere hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundu. Başkan Sözen, “Görev süremizde her zaman emekçinin hakkının korumaktan yana olduk. Şüphesiz ki çalışanlarımızın daha fazla refah içinde yaşamasını isteriz. Ancak günümüzün ekonomik koşullarında belediye hizmetlerimizi kısıtlı imkanlarla en iyi şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Gönlümüz daha fazlasını vermek ister. Emekçi işçilerimiz daha fazla iyileştirmeyi hak ediyor. Belediye imkanları ölçüsünde en iyi iyileştirmeyi sendikamızla görüşerek yaptık. Sendika temsilcilerimize teşekkür ederiz. Manavgat halkına verdiğimiz hizmet sürecine emekleriyle katkı koyan tüm belediye işçisi çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bütün çalışanlarımıza hayırlı olsun” dedi.

DSC_4387