MANAVGAT BELEDİYESİ SİDE GENÇLİK MERKEZİ’NDEN YILSONU

Untitled-1

MANAVGAT BELEDİYESİ SİDE GENÇLİK MERKEZİ’NDEN YILSONU SERGİSİ

Manavgat Belediyesine bağlı olarak faaliyet gösteren Side Gençlik Merkezi’nde çeşitli kurslarda eğitimlerini devam ettiren 2 bin kursiyer, 1 yıl boyunca yaptıkları el emeği, göz nuru emeklerini yılsonu sergisi ile görücüye çıkardı.

Side Gençlik Merkezi’ndeki serginin açılışına Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ve eşi Mehtap Yiğit, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve eşi Hatice Sözen, Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Geyikoğlu, ilçedeki oda başkanları, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Serginin açılışında Side Gençlik Merkezi’nde karate, Muay Thai, dans, bale, gitar gibi kurslar alan minikler gösteri yaptı.

7K4A2400

YILDA 8 BİN KURSİYER DESTEK ALIYOR

Sergi açılışında konuşan Başkan Sözen; “Manavgat Belediyesi olarak topluma ulaşabilmek, insanlara gerçek anlamda dokunabilmek, insanların yaşamlarını kolaylaştırabilmek ve renk getirebilmek için fiziki yapılanmaların yanı sıra kültürel, sportif etkinliklere de önem vermeye gayret ediyoruz. Manavgat Belediyesi ile Kaymakamlığımız nezdindeki Halk Eğitim Müdürlüğümüzde çok güzel bir çalışma ortamı kurguladık, beraber kurslar düzenliyoruz. Bugün Manavgat ölçeğinde İbrahim Sözen Gençlik Merkezi, Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi, Side Gençlik Merkezi ve Salkımevler’deki kurs noktalarımızda yılda 8bin kursiyerimize bu bağlamda katkı yapmaya gayret ediyoruz. Yılda 8 bin kursiyerimiz Manavgat Belediyesi’nin ve Halk Eğitim’in bu tarz etkinliklerinden destek alıyor. Bu yıl Side Gençlik Merkezimizden 2 bin kişiyi mezun ediyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor. Yetişkinlerin aldıkları bu tarz katkılar mutlaka önemli ama geleceğimiz olan çocuklarımızın, gençlerimizin eğitilmesi, onların yaşamlarına bir nebze de olsa eğitilmeleri noktasında katkı yapmamız bizi son derece mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Çocuklarımız iyi yetişirse, gençlerimiz iyi yetişirse, örf, adet, geleneklerini bilerek ve sorumluluk alma noktasında iyi yetiştirilirse bu ülkenin geleceğinin çok daha iyi olacağı inancı bizlerde her zaman hasıl olmuştur. Çocuklarımızın eğitimleri bizim için her zaman önemli. Onların burada olması bizim için önemli, her birinin sevgisini yüreğimizde hissediyoruz. İyi ki sizler varsınız, iyi ki çocuklarımız var, iyi ki Manavgat ailesi, bir bütün olarak Türkiye’ye örnek teşkil edecek şekilde bir yaşamı kentte idame ettiriyor. Katkılarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimizi bu sanat dallarında eğiten Halk Eğitim Merkezi’ne ve değerli öğretmenleri de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

7K4A2418

Gösterilerin ardından ise serginin açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesimiyle birlikte Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kursiyerlerin resim, rölyef, iğne nakışı, kazaziye, ahşap boyama ve ebru dallarında yaptıkları eserleri tek tek inceledi.

Untitled-1

7K4A2547