MANAVGAT BELEDİYESİ IRMAK KENARINI AĞAÇLANDIRIYOR

7K4A2230

MANAVGAT BELEDİYESİ IRMAK KENARINI AĞAÇLANDIRIYOR

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Irmağı’nı sahille birleştirme projesi kapsamında, Sorgun Bulvarı- Herford Caddesi’nden başlayan yolda ağaçlandırma çalışmaları başlattı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kent hayatına artı değer katacak olan Manavgat Irmağını sahille birleştirme projesi kapsamında, Sorgun Bulvarı- Herford Caddesi’nden başlayan yolda ağaçlandırma çalışması başlattı. Sürdürülen proje kapsamında daha önce ırmak kenarına sıcak asfalt döken belediye ekipleri, son olarak ağaçlandırma çalışması başlatarak ırmak kenarını yeşil örtüyle buluşturdu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı yeşil alan çalışmasında 100 adet tespih ağacı, 100 adet jakaranda ağacı, 70 adet orkide ağacı ve 20 adet çınar ağacı dikimi yapıldı.

7K4A2235

IRMAK KENARI YEMYEŞİL OLACAK

2 metre genişliğinde 3.5 km uzunluğundaki toplam 7 bin m2 lik alana sahip olan orta refüjde, toprak altı sulama sisteminin kurulması ve çimlendirme çalışmasının başlamasıyla birlikte ırmak kenarı rengarenk bir görüntüye kavuşmuş olacak. Kent genelindeki yürütülen çalışmalarda kişi başına düşen yeşil alan sayısını arttıklarını belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat’ın yeşil örtüyle daha güzel bir görünüme sahip olacağını söyledi. Başkan Sözen, “ Göreve geldiğimizde kişi başına düşen yeşil alan miktarını 1.5 metrekareydi biz bunu 3.5 metrekareye çıkardık. Manavgat Belediyesi olarak hedefimiz, Avrupa standartları olan 7 metrekarelik yeşil alanı Manavgat’ımıza kazandırmak. Manavgat Irmağı’nı sahille birleştirme projemiz tamamlandığı zaman ırmak kenarlarımız Manavgat’ımıza yakışır hale gelecek” dedi.

7K4A2237

7K4A2248

7K4A2256