MANAVGAT BELEDİYESİ HUZUREVİNDE KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKL

DSC_0255

MANAVGAT BELEDİYESİ HUZUREVİNDE KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

KOCA ÇINARLARDAN UNUTULMAYACAK ESERLER

Manavgat Belediyesi Huzurevi’nde yaşayan büyükler, kurum içinde düzenlenen kültürel faaliyetler kapsamında, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, kara kalem, ebru sanatı, ahşap boyama ve pastel boyama etkinliklerine katılarak, unutulmaz eserler üretiyor

DSC_0230

Manavgat Belediyesi Huzurevi’ndi yaşayan büyükler, kültürel faaliyetlerde başarılı çalışmalara imza atıyor. 22 huzurevi sakini, koro kurarak her hafta Salı günü Türk halk müziği ve Türk sanat müziği eğitimi alırken, her Perşembe günü ise kara kalem ve pastel boya çalışmalarına katılıyor. En sevilen müzik eserlerini birlikte seslendiren huzurevi sakinleri, kendilerini müziğin eşsiz ahengine bırakarak oldukça güzel anlar geçiyor. Kültürel etkinliklerine başka alanlarda da devam eden büyüklerimiz, ebru sanatı, örgü ve ahşap boyama sanatıyla da uğraşarak keyifli anlar yaşıyor.

MANAVGAT BELED¦-YES¦- HUZUREV¦- SAK¦-NLER¦-NDEN K+£LT+£REL VE SOSYAL FAAL¦-YETLER (6)

SOSYAL HAYAT İÇİNDE TUTUYOR

Manavgat Belediyesi Huzurevi yetkilileri, yürütülen kültürel ve sanatsal faaliyetlerin, huzurevi sakinlerini sosyal hayat içerisinde tutarak, onları motive ettiğini dile getirdi. Çalışmalarını büyük bir keyif içerisinde sürdüren koca çınarlar, gönüllü öğretmenler eşliğinde yaptıkları el emeği göz nuru eserlerini Mart ayında sergilemek istediklerini söyledi. Huzurevi sakinleri, yaşanan birlik ve beraberliğin mimarının Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen olduğunu vurgulayarak destekleri için teşekkür etti.

MANAVGAT BELED¦-YES¦- HUZUREV¦- SAK¦-NLER¦-NDEN K+£LT+£REL VE SOSYAL FAAL¦-YETLER (22)