MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN HALİTAĞALAR VE SİDE’YE PARK

side (7)

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN HALİTAĞALAR VE SİDE’YE PARK

Manavgat Belediyesi, Side ve Halitağalar mahallelerine park yapımına başladı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışına hız kesmeden devam ediyor. Her fırsatta bütün mahallelere en az bir park yaptıracağını sık sık dile getiren Başkan Sözen, Side ve Halitağalar mahallelerine park yapım çalışmalarını başlattı.

halita¦şalar (6)

HALİTAĞALAR’A PARK VE KAPALI ALAN

Manavgat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Halitağalar Mahallesi’nde toplam 6 bin 100 m2’lik alana kurulacak olan modern parkın yapımını başlattı. Park alanı içerisinde mahalle halkının, günün yorgunluğunu atabileceği 6 adet piknik masası, 6 adet bank ve yürüyüş alanlarının yapılacağı, ayrıca çocukların gelişiminde büyük önemi olan çocuk oyun grubunun da yer alacağı belirtildi. Aynı alan içerisinde mahalle halkının yemek, düğün ve nişan gibi ihtiyaçlarını giderecek 200m2’lik bir kapalı alanın da mahalle halkının hizmetine sunulacağı açıklandı.

side (1)

BU PARK SİDE’YE NEFES ALDIRACAK

Manavgat Belediyesi her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Side Mahallesi’ne de bir parkın yapım çalışmalarını başlattı. Side Bulvarı üzerinde yer alan 5 bin m2’lik alanda yapılacak olan parkta yürüyüş ve dinlenme alanlarının yer alacağı belirtildi. Toplamda 2 bin 850 m2 yeşil alan miktarına sahip olan park alanı içerisinde mahalle halkının sosyal hayatına renk katacak dinlenme, yürüyüş ve çocuk oyun alanı yer alacak. Park içerisine yerleştirilecek olan 20 adet bank ile insanların, kentin sıkıntılarından uzaklaşarak dinlenebilecekleri bir ortam oluşturulması amaçlanıyor.

side (9)

SÖZEN; “TALEPLERİ GERİ ÇEVİRMİYORUZ”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kentte “Her Mahalleye Bir Park” çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüklerini söyledi. 2. 5 yıl içerisinde Manavgat’ın 70 mahallesine park yaptıklarını belirten Başkan Sözen, bunlardan 19’unun kente nefes aldıracak nitelikteki büyük parklar olduğunu söyledi. Sözen, “Gücümüz yettiğince kentin tüm mahallelerine park yapmaya çalışıyoruz. Özellikle kadınlarımızdan ve çocuklarımızdan gelen talepleri geri çevirmiyoruz. Görev süremizin sonuna kadar 106 mahallemize de park yapmayı hedefliyoruz” dedi.

side (3)