BAŞKAN SÖZEN’DEN MİNİKLERE KAR SÜRPRİZİ

DNZ_2027

BAŞKAN SÖZEN’DEN MİNİKLERE KAR SÜRPRİZİ

Manavgat Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kültür Merkezi öğrencileri, yılbaşı öncesinde Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in yaptığı “Kar Sürprizi” ile mutlu oldu.

Manavgat Belediyesi ekipleri Side’de yer alan Manavgat Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kültür Merkezi’nin bahçesine kentin yüksek kesimlerinden getirdikleri 2 kamyon dolusu kar döktü. Okula devam eden küçükler belki de hayatlarında ilk defa karla tanışmış oldu. Öğretmenler ve okul yöneticileri saatlerce çocuklarla birlikte kartopu oynayarak bu güzel anın keyfini çıkardı.

DNZ_2014

Kardan adam yapıp kartopu savaşı ile eğlenen çocukların mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. Okul yetkili Müdürü Emine Çataltaş, miniklerin pek çoğunun hayatlarında hiç kar görmediğini tespit ettiklerini söyledi. Çataltaş, “Bazı öğrencilerimiz kar yağışının olduğu bölgelere giderek bu güzel tabiat olayının keyfini çıkardı. Ancak bazı öğrencilerimizin kar oynamaya gidemediklerini ve bu yüzden de üzüldüklerini öğrendik. Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen’e kar isteğimizi dile getirdik. O da bizi kırmayıp, Manavgat’ın yüksek kesimlerinden kamyonla kar getirterek bize sürpriz yaptı. Çocuklarımız bugünü hayatlarında hiç unutmayacaklar. Başkanımız Şükrü Sözen’e bu jestinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

DNZ_2047

DNZ_2022