MANAVGAT BELEDİYESİ ELEKTRONİK İMZA SİSTEMİNE GEÇİYOR

DSC_8214

MANAVGAT BELEDİYESİ ELEKTRONİK İMZA SİSTEMİNE GEÇİYOR

Manavgat Belediyesi, Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) kapsamında Elektronik İmza uygulamasına geçiyor. Birim müdürlerine sistemin tanıtımı yapıldı.

Manavgat Belediyesi, kent halkına daha kaliteli, daha hızlı ve daha çağdaş hizmet verebilmek amacıyla her gün farklı bir uygulamayı hayata geçiriyor. Manavgat Belediyesi’nde tüm yazışmaların bilgisayar ortamında gerçekleştirildiği Elektronik Belge Yönetim Sistemi kapsamında Elektronik İmza sistemine geçme kararı alındı. Belediyede vatandaşların ve çalışanların işlerini kolaylaştırarak, resmi yazıların güvence altına alınmasını sağlayacak E-imza sistemi başkan yardımcıları ile birim müdürlerinin de katıldığı toplantıda tanıtıldı. Elektronik imza sayesinde hem kağıt israfına son verilirken, vatandaşa daha hızlı ve kaliteli hizmet de sunulmuş olacak.

DSC_8204

Vatandaşa kolay ve hızlı hizmet sunmayı amaçlayan Manavgat Belediyesi, daha önce de elektronik evrak belgeleme ve arşiv sistemini hayata geçirmişti. Tüm iç ve dış birimlerle ilgili yazışma işlemlerini sağlayan Elektronik Belge Yönetim Sistemi EBYS sistemi ile evrak takibi daha kolay hale getirilirken, arşiv sistemi ile de eski ve yeni evrakları dijital ortama taşınmış oldu. Belediye ve vatandaş için kaliteli, sistemli ve hızlı belediyecilik imkanı sağlayan uygulama ile evraklara ulaşmak artık daha kolay hale geldi.

DSC_8213