5. YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ 25 EYLÜL’DE KUM MEVKİ ATAT

stadyum (3)

MANAVGAT BELEDİYESİ 5.YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ 25 EYLÜL’DE KUM MEVKİ ATATÜRK STADYUMU’NDA YAPILACAK

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin 5’incisi 25 Eylül Pazar günü Kum Mevki Atatürk Stadyumu’nda yapılacak. Bu yılki güreşlerin teması ise “7’den 70’e ATASPORU”…

Manavgat Belediyesi bu yıl 25 Eylül’de 5’incisini düzenleyeceği Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne hazırlanıyor. Kum Mevki’ndeki Atatürk Stadyumu’nda yapılacak olan güreşler için hazırlıklar şimdiden başlarken, güreş severler de belirlenen tarihi iple çekmeye başladı. Manavgat Belediyesi tarafından bu yıl “7’den 70’e Ata sporu” temasıyla hazırlanılan ve Akdeniz’in en büyük yağlı güreşleri olarak kabul edilen organizasyonun çok renkli geçmesi planlanıyor.

586A2407

KORTEJ DE YAPILACAK

Manavgat güreşlerinde 70’i başpehlivan ve çeşitli boylarda toplam 600 pehlivanın er meydanında kol bağlayıp güreşeceği belirtildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kırkpınar’ın ünlü başpehlivanları, Türkiye’nin güreş ağaları ve protokolün katılacağı güreşler, güreş tutkunları tarafından iple çekilmeye başlandı. Manavgat Belediyesi ise 25 Eylül’deki güreşlere tüm hızıyla hazırlanıyor. Belediye ekipleri Kum Mevki’ndeki Atatürk Stadyumu’nu güreş gününe hazır etmek için çalışıyor.

586A2414

TURİZME DE KATKI SAĞLAYACAK

Güreş otoritelerince de bu yıl dört gözle beklenen Manavgat Belediyesi 5. Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne 10 binin üzerinde izleyicinin gelmesi bekleniyor. Her yıl 4.5 milyon turistin ağırlandığı 250 bin yatak kapasiteli Manavgat’ta, yağlı güreşler, turizme de katkı sağlayacak. Güreş organizasyonunun bütün turistik otellerde afişlerinin asılıp duyurusunun yapılacağı belirtildi. 25 Eylül günü, otellerde konaklayan turistlerin ata sporumuz güreşleri izlemek için Atatürk Stadyumuna getirileceği açıklandı.

586A2421

SÖZEN; “ATASPORUNU GELECEĞE AKTARACAĞIZ”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, hazırlıkları tüm hızıyla devam eden yağlı güreşleri izlemeye tüm Manavgat halkını davet etti. Sözen, “Türk tarih ve geleneklerinden günümüze kadar ulaşan Atasporumuz yağlı pehlivan güreşlerinin gelecek nesle aktarılması için bu yıl temamızı “7 den 70’e ata sporu” olarak belirledik. Güreş sporumuzu gençlerimize sevdirmek, onları spora yönlendirmek amacıyla düzenleyeceğimiz güreşlerimize tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

stadyum (5)