MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN KAMUOYUNA AÇIKLAMA

kamuoyuna duyuru-01 MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN KAMUOYUNA AÇIKLAMA
Manavgat’ta yer alan Sorgun Çamiçi Halk Plajı ile ilgili olarak bazı haber siteleri, gazeteler ve sosyal medyada yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bölgeyle ilgili olarak devam eden süreci bilmeksizin yapılan haksız itham, eleştiri ve yorumlar tarafımızı oldukça üzmüştür.

Söz konusu bölgeyle ilgili olarak yasal sürecimiz şu şekildedir.

“Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sorgun 930 Parseldeki Manavgat belediyemize ait tahsis süremiz 24.11.2007 tarihinde son bulmuştur. Tahsis süresi bitiminden itibaren20 yıllık tahsisin uzatılması için müracaat edilmiş olup, tahsis süresinin uzatılması ancak 26.05.2014 tarihinde tapuya tescili ile sağlanmıştır. Fakat 2007 yılından 2014 yılına kadar tahsisin uzatımı gerçekleştirilmediği için bölgede yer alan mevcut tesis ve yapılar deforme olmuş, riskli yapılar olduğu tespit edilerek yıkılması için Bakanlıktan izin talebinde bulunulmuştur. İlgili Bakanlık yıkım iznini, 2016 yılı Haziran ayında vermiş olup Turizm Bölgelerindeki inşaat yasağının bitimiyle birlikte 2016 Ekim ayında yıkım işlemi yapılmıştır. 9 aylık süreçte bölgeyle ilgili belediyemizce son derece güzel bir projemiz hazırlanmış ve hayata geçirilecektir”

Hal böyleyken, önümüzdeki süreçte startı verilecek olan işlerimiz arasında yer alan bölgeyle ilgili olarak, “İlgilenilmemiş, kaderine terk edilmiş, atıl bırakılmış” gibi haberlerin kamuoyuna yansıtılması doğru bir basın anlayışı değildir. Manavgat Belediyesi her zaman eleştiriye açıktır. Ancak detay ve süreç bilinmeden yapılan haksız eleştirileri de kabul etmiyoruz. Yukarıda da belirtildiği gibi bölgenin yasal tahsis süreci içerisinde belli sıkıntılar ve güçlükler yaşanmıştır. Uzun süre bu tahsisin gerçekleşmesiyle ilgili olarak resmi prosedürler bakanlıklardan olur gelinceye kadar beklenmiştir. Sorgun 930 parsel, Manavgat Belediyesi’nin sorumluluğuna geçince de projeyle ilgili çalışmalar başlatılmıştır. Ve zamanı geldiğinde de ihale ve tahsis alım şartlarına göre projemize start verilerek halka yakışır hale getirilecektir. Manavgat Belediyesi görev alanları ve havzası oldukça büyümüştür. Bu bağlamda sürekli olarak halkın öncelikli ihtiyacı olan yeni yeni projelere ve büyük yatırımlara start verilmektedir. Manavgat Belediyesi olarak hiçbir işi eksik bırakmamaya gayret ediyoruz. Ancak bazı art niyetli ve eksik aramaya çalışan zihniyetler, her ne hikmetse, Manavgat Belediyesi’nin hangi koşullarda hizmet vermeye çalıştığını ve bütün her şeye rağmen neleri başardığını görmek bile istememektedir. Manavgat Belediyesi güçlü bir belediyedir. En kısa sürede Sorgun’daki plajımız da güzel bir şekilde düzenlenecektir.

Kamuoyuna Saygılarımızla…

27.07.2017