MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 2018 YENİ

YENİ YIL KUTLAMASI

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 2018 YENİ YIL MESAJI

“Bizim için gülmek, insanlarımız gülüyorsa gülmektir”

Yeni yılda Manavgat’ımızdaki tüm insanların gülmesi için çalışmaya devam edeceğiz

Değerli Hemşerilerim,

Türkiye’miz iyi-kötü anıları, üzüntü ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bıraktı. Milletimiz ve Manavgat’ımız için güzel gelişmelerin yaşanacağına inandığım 2018 yılını, siz değerli hemşerilerimle birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyorum.

Ülke olarak zorlu süreçlerden geçiyor, ağır bedeller ödüyoruz. Sadece yaşadığımız ülkede değil, bütün dünyada terörün, kaosun, şiddetin, ayrımcılığın yarattığı ağır tablolara hep birlikte tanıklık ediyoruz. Ülkemiz zorlu bir dönemden geçse de, her gün gelen şehit haberlerimiz içlerimizi acıtsa da, ekonomik sıkıntılar yaşasak da, bu zor günlerin elbette geçeceğine ve ülkemizin aydınlığa ulaşacağına yürekten inanıyoruz.

Bizler, işte böylesi bir dünyada; yaşamın, umudun, güzelliğin var olduğunu göstermek için daha fazla çalışıyoruz.

Gülmek, Bir halk gülüyorsa gülmektir”… Bizim bütün çabamız, halkımızın, çocuklarımızın, kadınlarımızın, büyüklerimizin yüzünü güldürmek, mutlu etmek içindir. Bu yüzden akılla, tutkuyla ve aşkla çalışıyoruz. Manavgat’ta ayrımsız, herkese eşit hizmet sunuyoruz. Kentimizi yenilemek için var gücümüzle çalışıyoruz. Biz yaşanabilir bir dünyanın emekle, çalışmakla, azim ve kararlılıkla mümkün olduğuna inanıyoruz. Yaptığımız işi biliyoruz, kendimize güveniyoruz. Yeni yılda da halkımızın yüzünü güldürmek için var gücümüzle çalışacak, hizmet üreteceğiz. Esin kaynağımız ve yol göstericimiz ise her zaman olduğu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmaya devam edecek. Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine yaraşır bir belediyecilik yapmaktan onur duyuyoruz.

Değerli Hemşerilerim,

Manavgat’ımızda 2018 yılı için kendimize büyük hedefler koyduk. Bunları sizlerle yılın ilk ayında tek tek paylaşacak, tüm vatandaşlarımıza düzenleyeceğimiz toplantılarla anlatacağız. Kentimizin yürekli çağdaş, güzel insanlarına yeni ve büyük eserler kazandırmak için yeni yeni projeler üretiyoruz. Bir ilçe belediyesinin bugüne kadar yapmadığı kadar kapsamlı projeleri bir bir hayata geçirmeye devam edeceğiz.

Yeni yıla umutlarımızla giriyoruz. Umutsuz, ümitsiz hiçbir insan kalmasın istiyoruz. Bu ülke, bu vatan dara düşmesin. Yeni yılda terör, kavgalar, savaşlar, anlaşmazlıklar olmasın. Çocukların ölmediği, şehitlerimizin olmadığı, anaların ağlamadığı, en önemlisi de bütün bunlara sebep olan terörün durduğu bir yıl olsun istiyoruz. Barış olsun yurdumuzda.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Antalya ve Manavgat halkının, mülki, askeri ve adli erkan ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm personelin, belediye meclis üyelerimizin, Manavgat Belediyesi’ne emek veren mesai arkadaşlarımızın, basın mensuplarının, sivil toplum örgütü kuruluşlarının, siyasi partilerimizin yeni yılını en içten dileklerimle kutlar, hizmet etmekten kıvanç ve derin bir haz duyduğumuz Manavgat’ın ve Antalya’mızın tüm güzide insanlarına, mutluluk, sağlık ve başarılar dilerim. Saygılarımla

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı