MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 2021 YENİ

mutlu yıllar 2021-01

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 2021 YENİ YIL MESAJI

Değerli Hemşerilerim,

Türkiye’miz üzüntü ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bıraktı. Milletimiz, Antalya ve Manavgat’ımız için güzel gelişmelerin yaşanacağına inandığım 2021 yılını, siz değerli hemşerilerimle birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyorum.

Bu yıl dünyamız ve ülkemiz adına zorlu süreçlerden geçtiğimiz bir yıl oldu. 2020 yılında tüm dünyamızda ve ülkemizde toplumu umutsuzluğa sevk eden pek çok olumsuz olay yaşandı. Özellikle Korona virüsün yayılımıyla ölümler yaşanıp, insan sağlığı tehdit altına girerken ekonomik sıkıntıların baş göstermesi ve işsizlik gibi sorunlar tüm dünyayı sardı. Bunların dışında depremler, doğal afetler, savaşlar da yaşandı.

Tüm bunlara rağmen “Bir yerde yaşam varsa orada UMUT her zaman vardır” diyerek 2021 yılını büyük, güzel ve aydınlık umutlarla karşılıyoruz. Bu yıl yaşanan olumsuzlukların hepsinin yeni yılda son bulmasını yürekten temenni ediyoruz.

Karşıladığımız yılda, yaşamın, umudun, güzelliğin var olduğunu göstermek için daha fazla çalışmamız gerektiğine inanıyoruz.

Bizim bütün çabamız, halkımızın, çocuklarımızın, kadınlarımızın, büyüklerimizin yüzünü güldürmek, mutlu etmek içindir. Bu yüzden akılla, tutkuyla ve aşkla çalışıyoruz. Manavgat’ta ayrımsız, herkese eşit hizmet sunuyoruz. Kentimizi yenilemek için var gücümüzle çalışıyoruz. Biz yaşanabilir bir dünyanın emekle, çalışmakla, azim ve kararlılıkla mümkün olduğuna inanıyoruz. Yaptığımız işi biliyoruz, kendimize güveniyoruz. Yeni yılda da halkımızın yüzünü güldürmek için var gücümüzle çalışarak, hizmet üreteceğiz. Esin kaynağımız ve yol göstericimiz ise her zaman olduğu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmaya devam edecek. Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine yaraşır bir belediyecilik yapmaktan onur duyuyoruz.

Geçtiğimiz yılda insan odaklı, sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiğimiz büyük yatırım ve projelerimizin, Türkiye çapında sayısız ödüllerle taçlandırılmasından da son derece mutluluk duyduk. Çıtamızı her yıl yükseltmeye devam ederek kendimize yeni başarılar için büyük hedefler koyduk.

Kentimizin yürekli çağdaş, güzel insanlarına yeni ve büyük eserler kazandırmak için çok çalışıyoruz. Pandemi koşulları zorlasa da Manavgat Belediyesi olarak 2021 yılına, kentimizi bir üst noktaya taşıyacak büyük yatırım ve projelerle girmeye hazırlanıyoruz.

Anfili Taşıt Köprüsü, Rauf Dektaş Müze Köprüsü ve Balıkçı Hali, Canlı Hayvan Pazarı, Nehir Yat Marina, Güneş Enerjisi Santrali, Zeynel Şenol Köprüsü Irmak Kıyısı Düzenlemesi, Cumhuriyet Meydanı Altı Düzenlemesi, Barbaros Caddesi Kentsel Çevre Düzenlemesi, Acısu Caddesi Yol Projesi gibi projeler yeni yılda tamamlamak için hedef koyduğumuz çalışmalardan sadece bazıları olacak.

Yeni yılda umutsuz, ümitsiz hiçbir insan kalmasın istiyoruz. Bu ülke, bu vatan dara düşmesin. Yeni yılda hastalıklar, terör, kavgalar, savaşlar, anlaşmazlıklar olmasın. Çocukların ölmediği, şehitlerimizin olmadığı, hastalıkların kökünün kazındığı bir yıl olsun istiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerimle tüm Antalya ve Manavgat halkının, mülki, askeri ve adli erkan ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm personelin, belediye meclis üyelerimizin, Manavgat Belediyesi’ne emek veren mesai arkadaşlarımızın, basın mensuplarının, sivil toplum örgütü kuruluşlarının, siyasi partilerimizin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor, hizmet etmekten kıvanç ve derin bir haz duyduğum Manavgat’ın ve Antalya’mızın tüm güzide insanlarına, sağlık, mutluluk, huzur ve başarılar diliyorum. Saygılarımla

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı