MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN “ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM” KA

ESNAFA DESTEK KAMPANYASI (2)

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN “ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM” KAMPANYASI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, pandemi sürecinden olumsuz etkilenen yerel esnafı güçlendirerek bir nebze de olsa onlara can suyu olabilmek amacıyla kent genelinde farkındalık kampanyası başlattı.

Başkan Sözen, kentin dört bir yanına astırdığı bilbordlar ve sosyal medya üzerinden vatandaşlara çağrıda bulunarak alışverişlerini yerel esnaflardan yapmalarını istedi.Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Covid-19 salgını bir çok sektörü olumsuz etkiledi. Virüsün yayılımının azaltılması amacıyla bakanlıkça alınan yeni tedbirlerle özellikle yerel esnaflar büyük zarar görürken, işyerleri bu süreçte bir bir kapanmaya başladı. Sokağa çıkma kısıtlamaları sonrasında ise küçük esnaf büyük bir sıkıntı içerisine girince Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kent genelinde bir farkındalık kampanyası başlattı.

ESNAFA DESTEK KAMPANYASI (1)

ESNAFIN YÜZÜ GÜLSÜN

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, pandemi sürecinden olumsuz etkilenen yerel esnafı güçlendirerek bir nebze de olsa onlara can suyu olabilmek amacıyla “Esnafın Yüzü Gülsün” sloganıyla “Alışverişimizi yerel esnaftan yapalım. Esnafımıza Sahip Çıkalım” ifadelerini kullanarak vatandaşlara çağrıda bulundu. Kentin dört bir yanına asılan bilbordlarda klasik söylem ve fotoğraflar yerine gerçek esnafların fotoğrafları kullanılarak farkındalığın ve katılımın artırılması sağlandı.

ESNAFA DESTEK KAMPANYASI (3)

ESNAFA UMUT OLDU

Bilbordlar ve sosyal medya hesaplarından da başlatılan kampanya Manavgat esnafına umut olurken, vatandaşlarda da büyük bir duyarlılık başlatılmış oldu.

Kampanyanın kısa sürede yayılması ve diğer STK'ların da destek vermesi ile yerel esnaftan alışveriş yapılması yönündeki çağrıların olumlu cevap bulması bekleniyor. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “ Manavgat’ımızda esnaflıktan geçimini sağlayan onbinlerce vatandaşımız var. Pandemi nedeniyle esnaflarımız çok zor günler geçiriyor. İşyerleri bir bir kapanıyor. Biz de bu süreçte onlara bir nebze de olsa can suyu vermek istedik. Halkımız arasında bir farkındalık kampanyası başlatarak vatandaşlarımızı alışverişlerini yerel esnaflardan yapmaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Manavgat halkımızın bu konuya duyarlılık göstereceğine inanıyor, kampanyaya destek vermelerini önemle rica ediyorum” dedi.