BİSİKLETÇİLER ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ’NE DOĞRU YOLA ÇI

DNZ_3199

BİSİKLETÇİLER ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ’NE DOĞRU YOLA ÇIKTI

Manavgatlı bisikletçiler, Çanakkale Savaşı’nda şehit düşen 57. Piyade alayı askerlerine, Şırnak’ta şehit olan Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak’ın kabrinden alınan toprağı götürmek üzere yola çıktı

Manavgatlı bisikletçiler, Manavgat Belediyesi’nin desteği ile Çanakkale Savaşı’nda şehit düşen 57. Piyade Alayı askerlerine, şehit kabrinden alınan toprağı götürmek için yola çıktı. Şehit Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak’ın kabrinden alınan toprağı Çanakkale’ye götürmek için yola çıkan sporcuları, Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen yolcu etti.

DNZ_3209

Mehmet Dağkır, Ufuk Anatca, İsmail Arkan ve Yusuf Akkuş’dan oluşan bisiklet ekibi, bin 50 kilometre boyunca şehitler için pedal çevirecek. 8 günlük yolculuğun ardından şehitliğe toprağı bırakacak olan bisikletçiler, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e desteğinden dolayı teşekkür etti. Sporculara kask ve bisiklet selesi hediye eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Çanakkale’ye giden bisikletçilere iyi yolcuklar diledi. Başkan Sözen “Bisikletçi dostlarımız şehidimiz Ahmet Ozan Şarlak’ın toprağını atalarımızın ebedi istiratgahına bırakmak için yola çıkıyor. Dostlarımıza iyi yolculuklar dilerken, bize bu cennet vatanı bırakan aziz şehitlerimizin hatıraları önünde de saygıyla eğiliyorum” dedi.

DNZ_3210