MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KADINLAR GÜNÜ’nde DOLU DOLU ETK

Kad¦-nlar gu¦ênu¦ê BA+ŞKAN S+ûZEN KUTLAMA ¦-LANI

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KADINLAR GÜNÜ’nde DOLU DOLU ETKİNLİK

Manavgat Belediyesi Manavgatlı kadınların, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde hoşça vakit geçirebilmeleri için gün boyu sürecek bir dizi etkinlik düzenledi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Manavgatlı hanımları unutmayarak onların gün boyu neşeli vakit geçirecekleri bir dizi etkinlik hazırlattı. Manavgat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikler kapsamında 8 Mart 2017 Çarşamba günü etkinlikler Saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda kadınlarımıza çiçek dağıtımı ile başlayacak. Saat 14.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde Manavgatlı kadınlarımız Nurcan Yüger, Özden Özdemir, Ayfer Karadağ, Ebru Bayraktar ve Bahriye Gümüşoğlu’nun “Kadınlar Günü” resim sergisinin açılışı yapılarak, gezilebilecek.

BA+ŞKAN S+ûZEN KADINLARIMIZLA (3)

JALE İNAN PARKI AÇILIŞI SAAT 17.00’de

Manavgat Belediyesi’nin eğlenceli etkinlikleri gün içinde hız kesmeden devam edecek. Saat 15.00 ‘de ise Manavgatlı kadınlar için Boğaz Otel’de yerel sanatçıların katılımıyla eğlence düzenlenecek. Gitmek isteyen kadınlarımız için özel servisler kaldırılacak. Saat 17.00’de Türkiye’nin ilk kadın arkeoloğu Jale İnan ve tüm Cumhuriyet kadınları adına yaptırılan parkın açılışı yapılacak. Parkın açılışına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve vatandaşlar katılacak. Akşam Saat 20.00’de ise Atatürk Kültür Merkezi’nde “Hep Gül Aysel” isimli tiyatro oyunu sahnelenecek

BA+ŞKAN S+ûZEN KADINLARIMIZLA (4)

SÖZEN; “KADINLAR BAŞIMIZIN TACI”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Sözen, “Ailenin huzuru, gelecek nesillerin emniyet içinde yaşaması, toplumun refah ve mutluluğu, kadınların üstlendiği yükün hafiflemesine, paylaşılmasına ve cinsiyet ayrımı yapmaksızın kadın haklarına saygı duyulmasına bağlıdır. Kadınların, toplum yaşamında daha aktif yer alması, o ülkenin gelişmişliğinin göstergesidir. Ulu Önder Atatürk, kadının siyasi yaşama dahil olmasına büyük önem vererek bu hakları, Avrupa’nın bazı ülkelerinden daha önce Türk Kadını’na vermiştir. Bu yüksek düşünce, Türk kadınının gurur kaynağı olmuştur. Millet olarak annelerimizden başlayarak hayatımızdaki bütün kadınlara verdiğimiz değerin asla azalmaması ve yükseltilmesi gerekir. Bunu başaramamış ve kadınlarına gerçek değeri verememiş toplumlarda hem sosyal, hem ahlaki açıdan çöküşler başlar. Bu düşünceden yola çıkarak biz de göreve gelirken, kadınlarımızın daha fazla kent yönetiminde ve toplum hayatında söz sahibi olması gerektiğinin bilinciyle hareket ettik. Manavgat’ın geleceğine yön verecek projelerimizin oluşturulmasında her zaman kadınlarımızdan destek aldık ve almaya da devam edeceğiz. Kadınların elinin değdiği her yerin, yapılan her işin daha güzel olacağı inancımızla çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, bu ülkenin Mehmetçiklerini dünyaya getiren binlerce onurlu şehit anası başta olmak üzere tüm kadınlarımızın bu anlamlı günlerini kutluyor, toplumun dinamizmi olan kadınlara sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum. 8 Mart günü belediyemizin düzenlediği tüm etkinliklerimize kadınlarımızı davet ediyorumdedi.

BA+ŞKAN S+ûZEN KADINLARIMIZLA (5)

KADINLARIMIZLA (1)

KADINLARIMIZLA (2)