MANAVGAT’TA BİSİKLET GÜNLERİ VE DAĞ BİSİKLETİ MARATON

BA+ŞKAN +Ş+£KR+£ S+ûZEN B¦-S¦-KLETLE

MANAVGAT’TA BİSİKLET GÜNLERİ VE DAĞ BİSİKLETİ MARATONU HEYECANI

Manavgat Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun ortaklaşa düzenlediği, Manavgat Kaymakamlığı'nın desteklediği ''5. Uluslararası Manavgat Bisiklet Günleri” , 24,25 ve 26 Mart tarihlerinde Manavgat’ta yapılacak.

YERLİ VE YABANCI BİSİKLETÇİLER GELECEK

“5. Uluslararası Manavgat Bisiklet Günleri” , 24,25 ve 26 Mart tarihlerinde Manavgat’ta yapılacak. Manavgat Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun ortaklaşa düzenlediği, Manavgat Kaymakamlığı'nın desteklediği ''5. Uluslararası Manavgat Bisiklet Günleri” için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. 24 Mart Cuma günü startı verilecek olan ''5. Uluslar arası Manavgat Bisiklet Günleri'' festivali için Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından yüzlerce bisikletçi Manavgat'a gelecek. Manavgat Belediyesi’ne ait Boğaz Otel ve Kamp Alanında konaklayacak olan bisikletçiler, 3 gün boyunca hem Manavgat'ın tarihi ve doğal güzelliklerini gezecek hem de bisiklet sporunu tanıtacak.

DSC_7020

MANAVGAT BELEDİYESİ EKİPLERİYARIŞLAR İÇİN ÇALIŞIYOR

Bu arada Manavgat Belediyesi, Bisiklet Günleri kapsamında düzenlenecek olan “5. Manavgat Dağ Bisikleti Maratonu” ve “MTB Gran Fondo” için hazırlık çalışmalarını sürdürüyor. Manavgat Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri, Bisiklet Günleri kapsamında 26 Mart Pazar günü Atatürk Kültür Merkezi önünden start alacak olan Manavgat Dağ Bisikleti Maratonu ve Dağ Bisikleti Gran Fondo yarışlarının yapılacağı güzergahları kontrol ederek düzenleme yapılacak yerleri belirledi. Belediye ekiplerinin çalışmaları sonuçlandığında yarış parkurları, ambulans ve teknik destek araçları için daha da uygun hale gelmiş olacak.

DSC_7046

SÖZEN; “MANAVGAT HALKINI DAVET ETTİ”

Manavgat'ta bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak ve spor turizmini arttırmak amacı ile yapılan bu tarz etkinliklere her zaman destek verdiklerini belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Dağ Bisikleti Maratonu’nu da heyecanla beklediklerini söyledi. Sözen, “Yerli ve yabancı yüzlerce bisikletçinin ağırlanacağı ve geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz bu festivalin son gününde nefeslerin tutulacağı uluslararası yarışlar yapılacak. Sınırlarını zorlayacak bisikletçilere destek vermek ve onların yarış heyecanına ortak olmak için tüm Manavgat halkını 26 Mart Pazar günü Atatürk Kültür Merkezi önüne bekliyorum'' dedi.

DSC_7028