BAŞKAN SÖZEN, FIRTINA GİBİ ESİYOR

ekmek

BAŞKAN SÖZEN, FIRTINA GİBİ ESİYOR

Manavgat Belediye Başkanı, bir yandan belediyedeki işlerini aksatmadan yürütürken bir yandan da Manavgat’ı karış karış gezerek halkla buluşmaya devam ediyor. Başkan Sözen, gittiği mahallelerde davul zurna, havai fişek ve kır çiçekleriyle karşılanıyor.

DAVULLU ZURNALI, HAVAİ FİŞEKLİ KARŞILAMA

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in “Halkla Buluşma Gezileri” tüm hızıyla devam ediyor. Başkan Şükrü Sözen, bugüne kadar Odaönü, Boztepe, Karakaya, Perakende, Denizkent, Denizyaka, Örenşehir, Yalçıdibi, Çenger, Dolbazlar, Şişeler, Yeniköy, Çavuşköy, Uzunlar, Sırtköy, Salur ve Evrenleryavşı, Kadılar, Halitağalar ve Namaras, Yaylaalan, Tilkiler, Bucakşeyhler, Mahrumçalı, Gebece, Tepeköy, Yukarı Işıklar, Dikmen, Güzelyalı, Değirmenli, Saraçlı, Sığırcılar, Tabaklı, Belenobası, Taşkesiği, Ahmetler, Gençler olmak üzere toplam 37 mahalleyi ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu. Başkan Şükrü Sözen, her gittiği mahallede halkın büyük sevgisinin yanında davul zurna, havai fişekler ve çiçeklerle karşılandı.

50728578_2524721697544224_5064377757564141568_o

ÇALIŞTIK, YENİDEN TALİBİZ

Mahalle gezilerinde içten sıcak ilgi ve destekle karşılaşmasını kendisini son derece mutlu ettiğini belirten Başkan Şükrü Sözen, vatandaşlara yürekten teşekkür ettiğini söyledi. Başkan Şükrü Sözen, Manavgat’ta büyük hizmetlere imza attıklarını belirten, bu cesaretle yeniden bir 5 yıl daha göreve talip olduğunu vurguladı. Sözen, “10 yılda Manavgat’ta büyük hizmetler gerçekleştirdik. Ancak yine de yarım kalan işlerimiz var. Çalıştığımız kanaatindeyim. Bir 5 yıl daha görev yaparak bu hizmetlerimizi daha ileriye taşıyabiliriz” dedi.

Ba+şkan S+Âzen uzak mahallelerde f¦-rt¦-na gibi esiyor (2)

ZORLUKLAR BİZİ GÜÇLENDİRDİ

Manavgat’ta görev yapmanın kolay olmadığını belirten Başkan Sözen, şunları söyledi. Sözen, “Manavgat’ta 5 yıl neticesinde dev projeleri hayata geçirdik. Zor günlerimiz de oldu. İlk dönemde bize çamur atmaya kalkanlar sizlerin sahiplenmesiyle hüsrana uğradı. Bu bizim azmimizi tetikledi ve Manavgat’ta dev işleri neticeye götürdük. İkinci dönemde de bu azimle çalışmaya devam ettik. Biz halkımızın mutluluğundan haz alarak kendimizi yetiştirdik. İkinci hizmet dilimimiz de zor geçti. Bir çok meşakkatle karşılaştık. Yaşadığı zorluklar insanı güçlendirirmiş. Biz güçlendik. Büyükşehir Yasasının gölgesinde 50 ilden büyük bir Manavgat’ta hizmet etmek çok zordu. Ama yine sizlerin sahiplenmesiyle sizlerin coşkusunu yanımızda hissedeceğimizi bilerek çalıştık, tırmaladık. Bu gün yine o heyecanla karşınızdayız” dedi.

Ba+şkan S+Âzen uzak mahallelerde f¦-rt¦-na gibi esiyor (6)

AZ GELİRLE ÇOK HİZMET YAPTIK

Az gelirle çok hizmet yaptıklarını anlatan Başkan Sözen, “O inançlı çalışmanın neticesinde az gelirle Manavgat’ta kültür hizmetleri arttı, gençlik hizmetleri arttı, Manavgat’ımızda Pazar yerimiz, meydanlarımız, otoparklarımız, Side’de hizmet binamız var, huzurevimiz var, kız yurdumuz var, erkek yurdumuz var, kreşlerimiz var, stadyumumuz var, engelli hizmetlerimiz var, evde bakım hizmetlerimiz var. Asfalt plent tesisimiz var. Çağdaş bir kent, çağdaş bir belediyecilik anlayışını hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bu projelerin her birini Manavgat Belediyemizin öz kaynaklarıyla başardık. Hayallerimiz çok büyük. Hayallerimizi kısıtlı kılarsak, Araştırmayı bırakırsak, yerimizde sayarız. Çünkü Manavgat’ımız da büyük. Büyük bir kentte hizmet vermek çok kolay değil. Bunu buradan duyması gerekenlere hatırlatmak isterim. Böyle bir kentte hizmet vermeniz gereken bir kentte heyecanınız, azminiz, kendinizi yetiştirmeniz gerekiyor. Manavgat Belediyesini herkes ‘bende yönetirim’ diyebilirim. Ama herkesin kendini sorgulaması gerekir. Biz kendimizi yetiştirdik, kendimizi sorguladık, zorlukların nasıl aşılacağını öğrenerek gelen bir kardeşiniz olarak bir dönem daha sizlere hizmet etmek için sizlerden olur talep ediyorum” dedi.

Ba+şkan S+Âzen uzak mahallelerde f¦-rt¦-na gibi esiyor (8)

GELİR KAYNAKLARIMIZI ELİMİZDEN ALDILAR

Sözen, “Gönlümüzden geçen bu değil. Manavgat’ımızın güzelliklerini hoyratça kullananlara seslenmek istiyorum. Kendimizi büyük mitinglerimize saklıyoruz. 5 yıldır çok dolduk. Anlatmak istediğimiz, sizlere söylemek istediğimiz o kadar çok şey var ki. Yarın bu kenti ben de yönetirim diyenler huzurunuza gelecek. Önceki dönem, Büyükşehir Yasasının zorluklarını sizlere anlatmaya çalıştım. Bu yasa yetki karmaşasına yol açacak. Cezalandırma mekanizmasına dönüşecek diye her yerde ifade etmeye çalıştım. Ama dersimize de çalıştık. Bu yasanın olumlu neticeler getirmeyeceğini düşünerek o gündür, bu gündür çalışıyoruz ve zorlukları aşmaya çalışıyoruz. O gün söylediklerimizin her biri çıktı. O gün caddelerimiz, değerlerimiz elden giderken, toplumun önüne çıktık, feryat figan ettik. O gün gelir kaynaklarımızı ellerinde dosyalarla Antalya’ya götürenler yarın karşınıza gelecek. O gelen kişilere de sorun, belediyeyi nasıl yöneteceksiniz diye sorun. O gün bizi sessiz sedasız seyredenler bu gün siyaset sahnesine çıkacak” diye konuştu.

Ba+şkan S+Âzen uzak mahallelerde f¦-rt¦-na gibi esiyor (10)

KAYNAKLARI ADİL KULLANDIRMADILAR

Sözen, “Tüm bu art niyetli yapılara rağmen kendimizi kurguladık. Kendi programlarımızı ekonomik gelir kalemlerimizi yarattık. Kendi imkanlarımızla Manavgat’ımıza hizmet vermeye başladık. O gündür bugündür Türkiye’nin gıpta ile baktığı projeler neticeye gitti. Bu gün aynı arkadaşlarım, Manavgat’ı iktidarla buluşturalım diyorlar. Bu ülkenin idaresinde olanlar, maalesef ki halkın vergileriyle biriktiren o kaynakları maalesef ki adil kullandırmadılar. Hem ülkenin, hem büyükşehirin iktidarındaydınız da Manavgat’a ne yaptınız, Gençler mahallesine, Ahmetler Mahallesine, Taşkesiği Mahallesine ve bir çok kırsal mahallemize ne yaptınız. Bu cezalandırma anlayışı ile mi Manavgat belediyesini yöneteceksiniz? Manavgat Belediyesi kendisine verdiği o yetkiyi asla cezalandırma aracı olarak kullanmadı. Şükrü Sözen, her farklı düşünceden insana bir kat daha fazla eğilmiştir. Kimseyi siyasi görüşüne göre cezalandırma haddini kendimizde asla bulmadık. Ama bize insaflı davranmadılar. Kaynakları adil olarak paylaştırmadılar., Ama iddiamız oydu ki, Manavgat Belediyesi her şartta ayakta kalır, bu gemi yüzer ve limana varır demiştik. Çok şükür ki, o gemi seçim limanına yanaştı. Şimdi hesap vermesi gerekenler toplumu gözden çıkaranlardır”

Ba+şkan S+Âzen uzak mahallelerde f¦-rt¦-na gibi esiyor (25)

KOLAYINA KAÇIYORLAR “ŞÜKRÜ SÖZEN’İ SUÇLUYORLAR”

Bu gün ittifak kuralım diyenler, bu toplumun asıl ittifakının gönüllerde olduğunu bilmiyorlar. Bu toplum onlara yine ders verecek. Manavgat’ta yaşayan insanlarımız şunun farkında. Yarın buraya gelip, ‘Ben Manavgat belediyesini yönetmeye talibim diyenlere siz mutlaka şu soruyu soracaklar. Manavgat’ın bunca yatırımı dururken. Köylerimizde mahallelerde kanalizasyon, yağmur suyu hatları, içme suyu hatları dururken, asfalt ihtiyaçları dururken, ne işe yaradığını hala bilemediğimiz ucube üst geçitlerin, Türkbeleni’nin, Sorgun çamlığının hesabını mutlaka soracaklar. Bu gün Manavgat’a üniversite alanına cezaevi yapanlar, Manavgatlıya kayıtsız kalıp gülenler, bu gün bu toplum için sorumluluk isteyecekler. Şimdi Sorgun çamlığımız pazarlanıyor. 3 parselini Turizm Bakanlığı tahsisi yaptı, ihalesini yaptı, orman bakanlığı da ağaçları kesiyorlar. Ama en kolayına kaçıyorlar. ‘Şükrü Sözen yaptı diyorlar’. Türkbeleni’nin tahsisini bize vermediler, 6 ay sonra yandı, arkasından da 40 trilyon lira harcayarak ucube yapılar yaptılar. Kafanızı döndürün Aksu’daki Expo’ya bakın. Expo’nun parasıyla 2 katrilyon lirayla Antalya ihya olurdu. Bunların hesabını sorma yorumlama zamanıdır. İttifak diyenler, İktidarla buluşalım diyenlere, Manavgat’ın önünü kesenlere hesap sorma zamanıdır”

Ba+şkan S+Âzen uzak mahallelerde f¦-rt¦-na gibi esiyor (26)

DUANIZA İHTİYACIMIZ VAR

Sözen, ziyaretlerinde analardan dua istedi. Sözen, “Bir şeye ihtiyacımız var. Sizlerin duanıza sahiplenmenize ihtiyacımız var. Bir dönem daha sizin oğlunuz, kardeşiniz olarak, eksiklerinizi katmer katmer tamamlamak isteyen bir kardeşiniz olarak bu görevin devamını istiyorum. Bu görevin bedeli varsa o bedeli de çektim. Ama içimdeki heyecan, hırs, çalışma azmi kaybolmadan bir dönem daha sizlere hizmet heyecanı hissediyorum, Hele hele kentimize üniversite yapamayanlar, yaptıkları cezaevi ile övünecekler. Cezaevini Manavgat’ımıza istemiyoruz” dedi.Herkes Manavgat Belediyesini yönetmeye talip olabilir. Bu bir medeni cesarettir. Ali de veli de hasan da çıkabilir. Ama bu iş o kadar kolay değil. Birikim, heyecan ve kendinizi yetiştirmiş olmanız gerekiyor. Odrası dev bir kentin yönetimi. Küçük bir kasaba değil. Beni yapamadıklarımla ilgili sorgulayın hepsine cevap vereyim. Ama bu soruları yarın ben bu kenti yöneticeğim diye gelenlere de sormanızı istiyorum. Gelirlerini budadğınız belediyeyi nasıl yöneteceksiniz. Üst alt geçitlere verdiğiniz 140 trilyon para köylere getirilseydi fena mı olurdu.

Ba+şkan S+Âzen uzak mahallelerde f¦-rt¦-na gibi esiyor (29)

En zor koşullarda çocuklarınızı okutmak için mücadele verdiğinizi biliyorum. Ilıcada 600 dönümlük alana üniversite yapmak dururken cezaevi yapımına müsaade edenlere sorun yarın. O insanlar gelecek yarın biz bu belediyeyi yöneteceğiz diye.

Ba+şkan S+Âzen uzak mahallelerde f¦-rt¦-na gibi esiyor (34)

Ba+şkan S+Âzen uzak mahallelerde f¦-rt¦-na gibi esiyor (35)

Ba+şkan S+Âzen uzak mahallelerde f¦-rt¦-na gibi esiyor (38)

Ba+şkan S+Âzen uzak mahallelerde f¦-rt¦-na gibi esiyor (42)

Ba+şkan S+Âzen uzak mahallelerde f¦-rt¦-na gibi esiyor (43)

Ba+şkan S+Âzen uzak mahallelerde f¦-rt¦-na gibi esiyor (27)

Ba+şkan S+Âzen uzak mahallelerde f¦-rt¦-na gibi esiyor (40)

Tarih:22.01.2019