20 MAHALLEDE BAŞKAN SÖZEN COŞKUSU

888

20 MAHALLEDE BAŞKAN SÖZEN COŞKUSU

Manavgat’a bir dönem daha hizmet edebilmek amacıyla gün içinde gidilmedik esnaf, sıkılmadık el bırakmayan Başkan Sözen, akşam ve geceleri de mahalle mahalle gezerek halkla kucaklaşmaya devam ediyor. Son bir haftadır 20 mahallede toplantılar yapan Başkan Sözen’e başta kadınlar olmak üzere, mahalle büyükleri ve gençler büyük ilgi gösteriyor.

GÜN İÇİNDE ESNAFLARLA BULUŞTU

Başkan Şükrü Sözen, geçtiğimiz hafta içerisinde gün içerisinde Pazartesi Pazarı, Perşembe Pazarı ile Sarılar Pazar Yerlerini, Ilıca-Kumköy Bölgesi’ndeki esnaf ve vatandaşları, sanayi sitesi esnaflarını ziyaret ederek, emekli öğretmenlerle de bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Sözen, gün içerisinde cenaze, düğün ve taziyelere gitmeyi de ihmal etmedi. Başkan Sözen, akşamları ise kırsal mahallelerde genç, yaşlı, çocuk ve kadınların da katıldığı Manavgat halkıyla kucaklaştı.

20 mahallede S+ûZEN co+şkusu (23)

20 MAHALLEYİ GEZDİ

Sözen, geçen hafta akşam saatlerinde Odaönü, Boztepe, Karakaya, Perakende, Denizkent, Denizyaka, Örenşehir, Yalçıdibi, Çenger, Dolbazlar, Şişeler, Yeniköy, Çavuşköy, Uzunlar, Sırtköy, Salur ve Evrenleryavşı, Kadılar, Halitağalar ve Namaras Mahallelerini ziyaret etti. Sözen geceleri ise çeşitli mahallelerde ev ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla birebir sohbet etti. Sözen, her gittiği mahallede sıcak bir şekilde karşılandı. Oldukça soğuk havada gerçekleştirilen gezilerde Başkan Sözen, kimi zaman ateş ve soba etrafında ısınarak halkla sıcak sohbetler yaptı.

20 mahallede S+ûZEN co+şkusu (17)

KADINLARA “BİZİM PAZAR” MÜJDESİ

Kadınların aile ve kent ekonomisine katkı yapmalarını sağlayan “Toros Kadınları” Projesiyle ödüller alan Başkan Sözen’e, özellikle kadınların ilgisi büyük oldu. Sözen’in, konuşma yaptığı her mahallede en ön safları kadınlar doldurdu. Başkan Şükrü Sözen’in mahallelerine geleceğini duyan kadınların, işlerini güçlerini bırakarak toplantı alanına yetişmeye çalışması dikkatlerden kaçmadı. Başkan Sözen, Manavgat’ın vefakar kadınlarına, Manavgat Belediyesi olarak “BİZİM PAZAR” ismiyle geliştirdikleri projenin de müjdesini verdi. Sözen, “Toros Kadınları Emek Pazarı Proje’mizin devamı niteliğindeki bu çalışmamızda, Toros dağlarının eteklerindeki üretici kadınlarımızı da pazarımıza dahil etmek istiyoruz. Amacımız, Manavgat’ımızın verimli topraklarında, bizim kadınlarımızın bereketli elleriyle ürettiği ürünleri sergilemek, satışını sağlamak, kadınlarımızın aile ekonomisine daha çok katkı yapmalarına imkan vermek, ürünlerini markalaştırıp, pazarlamaları için önlerinde ışıklı bir yol açmaktır. Bunun duyurusunu da ekiplerimiz köy köy gezerek yapmakta. Bütün kadınlarımızın katılımını bekliyoruz” dedi.

20 mahallede S+ûZEN co+şkusu (27)

20 mahallede S+ûZEN co+şkusu (26)

20 mahallede S+ûZEN co+şkusu (29)

20 mahallede S+ûZEN co+şkusu (24)

20 mahallede S+ûZEN co+şkusu (8)

20 mahallede S+ûZEN co+şkusu (9)

Tarih:14.01.2019