BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM MÜDÜRÜ

clk

BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM MÜDÜRÜ TOPAL’I ZİYARET ETTİ

“Halkla Buluşma” gezileri kapsamında son 1 ayda 30 kırsal mahalleyi ziyaret eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, vatandaşların dilek, şikayet ve serzenişlerini de not alarak elinden geldiği kadar çözüme kavuşturmaya çalışıyor.

Başkan Şükrü Sözen, vatandaşların en çok elektrik kesintilerinden dert yandığını gördü. Bazı vatandaşlar kesintilerin nedeni olarak Manavgat Belediyesi’ni gösterdi. Başkan Sözen ise, kesintilerle ilgili olarak Manavgat Belediyesinin bir sorumluluğu olmadığını vatandaşlara tek tek anlatmaya çalıştı. Ziyaret edilen 30 köydeki vatandaşlar, sıkıntılarını ilgili kuruma aktarması için Başkan Şükrü Sözen’i aracı olarak görevlendirdi. Başkan Şükrü Sözen, Manavgat halkına vermiş olduğu sözü yerine getirmek ve sorunları aktarmak amacıyla Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş Manavgat İşletme Müdürü Yasin Topal’ı makamında ziyaret etti.

MNVG7811

Başkan Sözen ve Müdür Yasin Topal, sorunlarla ilgili karşılıklı istişarede bulundu. Müdür Topal, Sözen’e önümüzdeki süreçte sorunların giderilmesi için kurum olarak çözümler üretileceğini söyledi. Kendisini büyük bir nezaketle ağırlayan Başkan Sözen, Yasin Topal’a teşekkür etti. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Başkan Sözen, “Bir süredir devam ettirdiğimiz “Halkla Buluşma” gezilerimizde, vatandaşlarımız çeşitli konulardaki isteklerini bize bildirmekte, biz de üzerimizdeki sorumluluk gereği, her bir talebi büyük bir titizlikle değerlendirmekteyiz. Bu güne kadar ulaştığımız 30’u aşkın mahallemizdeki vatandaşlarımız, elektrik kesintileriyle ilgili sorunları da tarafımıza bildirmiştir. Biz de yaşanan elektrik kesintilerinin Manavgat Belediyemizin sorumluluğunda olmadığını, bu konuda halkımızın görev, yetki ve sorumluluklarla ilgili bilgi karmaşası yaşadığını dile getirdik. Belediyemizin, elektrik konusunda her hangi bir yaptırımı olmadığını vurguladık. Bu arada vatandaşlarımızın ilgili kurumla görüşmemiz isteğini de geri çevirmedik. Bu amaçla makamında ziyaret ettiğimiz Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş Manavgat İşletme Müdürü Sayın Yasin Topal, bizi nazikçe ağırladı. Manavgat’ımız için emek verdiğine inandığım Sayın Topal, bize her bir bölgemizdeki sıkıntılardan bilgisi olduğunu, sorunların anlık çözümü için kurum olarak üstün çaba harcadıklarını aktardı. Sayın Topal, ayrıca önümüzdeki süreçte, ileriye yönelik çözümler üretileceğini Manavgat halkımıza iletmemiz konusunda ricada bulundu. Manavgat Belediye Başkanı olarak, Sayın Topal’ın, sorunların çözümünün takipçisi olacağına inanıyor, kendisine çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Tarih:21.01.2019