BAŞKAN SÖZEN ENGELLİ VATANDAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI

IMG_6160

BAŞKAN SÖZEN ENGELLİ VATANDAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde kentte yaşayan engelli vatandaşlarımızı bir an bile yalnız bırakmadı. Başkan Şükrü Sözen sabah saatlerinde Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinliğine katıldı.

Etkinlik öncesinde bazı engelli vatandaşlara akülü arabalarını hediye eden Başkan Sözen, onlarla uzun uzun sohbet etti. Böylesine özel bir günde akülü arabasına kavuşan vatandaşlar, Başkan Sözen’e teşekkür etti. Başkan Sözen, AKM’deki etkinliğin ardından Çiçek Sokak’taki Manavgat Ortopedik ve Yürüme Engelliler Derneği’nin açılışına katılarak burada bir konuşma yaptı. 3 Aralık tarihinin kutlanması gereken değil, hatırlanması gereken bir gün olduğunu dile getiren Başkan Sözen, insanların hayatının her anında aynı durumla karşıya karşıya kalabileceklerini vurguladı. Manavgat Belediyesi olarak engelli vatandaşları bir an bile akıllarından çıkarmadıklarını belirten Başkan Sözen, bütün çalışma ve projelerin içindeki odak noktası olarak ele aldıklarını söyledi. Sözen, “Her daim engelli vatandaşlarımızın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz.

IMG_6172

Amacımız onların hayatlarını biraz olsun kolaylaştırmak ve daha yaşanabilir bir Manavgat’ı oluşturmak. Yaptığımız çalışmalar yeterli mi, değil. Ama Bu çalışmalarımızı artırmayı düşünüyoruz. Engelli transfer aracımız ise her an engelli vatandaşlarımızın emrinde olmaya devam edecektir. Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz engelli birimimiz ise bir telefon kadar yakındır” dedi.