MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KREŞ VE ÇOCUK KÜLTÜR MERKEZİ A

DNZ_6517

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN

KREŞ VE ÇOCUK KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIŞI

Kültür Merkezi, Gençlik Merkezi, Huzurevi, Stadyum gibi büyük yatırımlarını hayata geçiren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sosyal yatırımlarından birisini daha hayata geçirdi. Manavgat Belediyesi Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi’nin düzenlenen muhteşem bir açılış töreniyle hizmete girdi

BÜYÜK BİR SOSYAL YATIRIM DAHA

Kültür Merkezi, Gençlik Merkezi, Huzurevi, Stadyum gibi büyük yatırımlarını hayata geçiren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sosyal yatırımlarından birisinin daha açılışını Manavgat halkının katılımıyla yaptı. Manavgat Belediyesi Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi muhteşem bir törenle açıldı. Side Mahallesi 1079 Sokak’ta hayata geçirilen Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi açılışına Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, CHP İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, Manavgat MYO Müdürü Prof. Hacer Bakır Sert, oda başkanları, belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler, bölgede faaliyet gösteren kreşlerde eğitim gören minikler ve Manavgat halkı katıldı. Son derece büyük bir titizlikle yapılan Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi, herkesin beğenisini topladı.

IMG_5427

SÖZEN; “İNSAN ODAKLI YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Açılış töreninde konuşan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat halkının desteği ile kentte insan odaklı sosyal yatırımları gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyledi. Sözen, Manavgat’ta her zaman ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek, Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi’nin de bir ilk olduğunu söyledi. Öğretmenler gününde yapılan açılış törenini anlamlı bulduğunu dile getiren Başkan Sözen, kentte öğretmenlerin çocuklarımıza içinde modern bir şekilde eğitim verebilecekleri yapılar kazandırmaktan mutlu olduğunu söyledi. Sözen şunları söyledi. “Bu gün bizim için iki özel gün. Bu Birincisi Başöğretmenimiz Ulu Önder Atatürk olmak üzere bizleri hayata hazırlayan insan olmanın erdemlerini bize aşılayan, bizi bu ülkeye sahip çıkmamız gerektiğini öğreterek yetiştiren, Atatürk değerlerine sahip çıkmayı öğreten değerli öğretmenlerimizin günü. Gönlümüzden geçen bu özel insanların her gün hatırlanmasıdır. Öğretmenlerimiz insanı yetiştiriyor. Bizler de insan odaklı çalışmalar yapmaya çalışıyoruz. Öğretmenlerimizi temsil ettiği görev icabıyla takdir ediyoruz ve günlerini kutluyoruz. İyi ki varlar. Bizi mutlu eden ikinci şey, gençlerimizin çocuklarımızın hayata hazırlanmasıyla ilgili emek harcayan öğretmenlerimize bu çalışma süreçlerinde onlara fiziki ortamları hazırlama imkanını sağlayabilmiş olmamız. Bu gün Kreş ve Çocuk Kültür merkezimizin açılışının keyfini sizlerle paylaşıyor olmamız bu nedenle önemli. Ulu önder Atatürk, “Çocuk sevgisi, insan sevgisi için vazgeçilmez bir ihtiyaçtır” demiştir. Çocuklar geleceğimizin güvencesi yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin görev ve sorumluluğundadır. Bizler de belediyecilik anlayışımız itibarıyla insan odaklı çalışma sürecimizin bir getirisidir ki, her zaman projelerimizde öncelikle gençlerimizi ön planda tutmaya çalıştık. Bu güne kadar her zaman ilkleri gerçekleştirmeye sizlerle alıştık. İlk Kültür merkezimizi sizlerle birlikte kentimize kazandırdık. Gençliğimize hizmet veren ilk gençlik merkezini sizlerle açtık. İlk spor kompleksimiz stadyumumuzu sizlerle birlikte hayata geçirdik. Bizleri öğretmenlerimiz gibi yaşama hazırlayan değerli büyüklerimizin o kutsal, mubarek ellerini öpme fırsatını ilk kez Manavgat’ta sizlerle yaşadık.

IMG_5446

Ve bugün pırıl pırıl çocuklarımıza sahip çıkabileceğimiz, onların yüzündeki yaşam heyecanını hemen görebileceğimiz özel bir kreşi Manavgat’ımız kazanıyor. Her zaman bizleri ayakta tutan, bizleri çalışmamız doğrultusunda kamçılayan sizler oldunuz. Sizlerin verdiği destek sayesinde bunları yaptık. Yanımızda bu manevi güç olduğu sürece her zaman ilkleri Manavgat’a kazandırmaya devam edeceğiz. Kısa süre sonra da bütün Türkiye’ye örnek teşkil edecek son derece modern çağdaş kente yakışır, çok amaçlı Pazar yerimizin temel atmasını gerçekleştirerek hayata geçireceğiz. Değerli dostlarımız, çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onlara hazırladığımız bu yuva 4 katlı 1100 m2 alanda hizmet verecek. 1. katında 3-4-5 yaş grubu çocuklara hizmet vereceğimiz kreşimiz olacak. Burada uyku odaları, dersliklerimiz, çok amaçlı salonlar, yemek odaları, mutfak ve idari odalar mevcut. İkinci bölüm olan Çocuk Kültür Merkezinde de 6-12 yaş grubu çocuklara hizmet vereceğiz. Okul sonlarında sanat, dans, müzik, drama dersleri verilecek. Çocuklarımız etüd eğitimi alabilecekler. Burada 500 çocuğumuz hizmet alabilecek. Burası yeterli mi değil. Gücümüz nispetinde Atatürk’ten aldığımız öğreti gereği onların çok daha iyi koşullarda eğitim almasına yerel yönetim olarak gayret etmeye devam edeceğiz” dedi.

IMG_5258

KAYMAKAM GÜNLÜ; “BELEDİYELERİN SOSYAL HİZMETLERE KATKISI ÖNEMLİ”

Daha sonra söz alan Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü ise konuşmasına öğretmenler gününü kutlayarak başladı. Günlü, “Şartlar değişiyor, bazı şeyler kolaylaşırken pek çok şey de zorlaşıyor. Birtakım ihtiyaçların karşılanması noktasında sosyal hizmetlerin önemi arttı. Biz de sosyal alanda hizmetleri artırmaya mecburuz. Özellikle belediye kanununda yapılan değişiklerle belediye kaynaklarından sosyal hizmetlerin desteklenmesi konusu önem kazandı. Bunun güzel örneklerinden birinin açılışında sizlerle birlikteyiz. Bu hizmetle özellikle ailelerin bütçesine de katkıda bulunacak bir hizmet. İnşallah bu güzel örnek bir örnekle kalmaz inşallah Manavgat’ta artırılır. Çeşitli semt ve mahallelere yayılır. Çok özel hazırlanmış bir bina yapılmış. Belediye Başkanımıza, bütün belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, oda başkanları, meclis üyeleri, sivil toplum örgüt temsilcileri ve kreş çocukları hep birlikte açılış kurdelesini kestiler. Daha sonra Başkan Sözen, misafirlere Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi’nin birimlerini tek tek gezdirdi. Başkan Sözen ve Kaymakam Günlü, oyun odasında bir süre çocuklarla birlikte oynayarak keyifli zaman geçirdi.

IMG_5472