YARATICI YAZARLIK ATÖLYESİ SÖYLEŞİ VE SERTİFİKA TÖRENİ

1111

YARATICI YAZARLIK ATÖLYESİ SÖYLEŞİ VE SERTİFİKA TÖRENİ İLE SON BULDU

Manavgat Belediyesi, Manavgatlıları yazarlığa özendirmek ve edebi yazım dillerini geliştirmek amacıyla başlattığı Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, Atatür Kültür Merkezi’nde gerçekleşen söyleşi ve sertifika töreni ile son buldu.

Manavgat Belediyesi, Manavgatlıları yazarlığa özendirmek ve edebi yazım dillerini geliştirmek amacıyla başlattığı Yaratıcı Yazarlık Atölyesi projesini başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Rum asıllı Türk Tiyatro ve sinema sanatçısı, yazar, çevirmen, öğretim görevlisi, Kosta Kortidis’in katılımıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde iki gün boyunca devam eden atölye çalışmalarında bir yazınsal metnin öğelerinin neler olduğu, yazınsal dilin en önemli anahtar oluşunun nedenleri, gerçeklik ve kurgu ayrımı, kişilerin yaratılma biçimleri, olay örgüsünün kurgulanışı gibi başlıkların üstünde de duruldu. İki gün boyunca atölye çalışmalarını tamamlayan 60 kursiyerler, Manavgat Belediyesi Başkan Yardımcıları Halis Akkaya, İsmail Hakkı Ödevoğlu ve Mustafa Ceylan’ında katıldığı söyleşi sonunda sertifikalarını Kosta Kortidis’in elinden aldı.

MNVG3818

Kosta Kortidis, Manavgat’ta böyle bir eğitimde yer aldığı için memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Kortidis “Manavgat Belediyesi ve çalışanlarına beni misafir ettikleri için çok teşekkür ederim. Bu güzel kentte kaldığım süre içerisinde Manavgat ile ilgili bir tiyatro oyunu yazma kararı aldım. En kısa sürede bitirip Kültür Merkezimizde sergilemek için can atıyorum” dedi. Alanya ve Antalya’dan da atölyeye katılmak için gelen kursiyerler, Manavgat Belediyesinin gerçekleştirdiği projeyi çok beğendikleri dile getirerek bölgede ki olumlu gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getirdi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, edebiyat tutkunları için organize ettikleri yaratıcı yazarlık atölyesinin oldukça verimli geçtiğini belirtti. Başkan Şükrü Sözen, “Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği kent halkımızı sanat ve edebiyatla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda edebiyat tutkunlarının kendilerini geliştirebilmeleri ve merak ettiklerini öğrenebilmeleri amacıyla bu projeyi hayata geçirdik. Manavgat Belediyesi olarak, sanata ve sanat tutkunlarına destek olmaya devam edeceğiz”dedi.

MNVG3821

MNVG3847

MNVG3887

MNVG3903

MNVG3908

Tarih:26.07.2019