SEVGİ, DOSTLUK ve BARIŞA 5 BİN BALON

festival1

SEVGİ, DOSTLUK ve BARIŞA 5 BİN BALON

23.Manavgat Barış Suyu Kültür, Turizm, Sanat ve Gençlik Festivali, Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan Festival Köyü ile başladı. Açılışta 5 bin adet renkli balon gökyüzüne salınarak tüm Türkiye’ye sevgi, dostluk, barış, kardeşlik mesajları verildi.

Manavgat Belediyesi tarafından bu yıl, 23.’sü düzenlenen ‘Manavgat Barış Suyu Kültür, Turizm, Sanat ve Gençlik Festivali’ Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan Festival Köyü etkinlikleri ile başladı. Cumhuriyet Meydanı altındaki sergi alanında çeşitli atölyeler, sanat standları, workshoplar, turnuvalar, dans gösterileri, Retro oyunlar, DJ Partilerin yapıldığı renkli festival köyü Manavgat halkı ve turistler tarafından büyük ilgi gördü. Festival Köyü açılış etkinliklerine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de eşi ve kızı ile birlikte katıldı.

MNVG2774

Oda ve dernek başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve kent halkının genciyle yaşlısıyla ilgi gösterdiği etkinlikler akşamüstü saat 18.00 de gökyüzüne sevgi, dostluk, barış ve kardeşlik için 5 bin adet renkli balonun bırakılmasıyla başladı. Gökyüzündeki balonların rüzgarla yükselmesi güzel görüntüler oluşturdu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de Festival Köyü boyunca vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Sözen etkinlikleri ilgi ile izleyerek, vatandaşların eğlencesine ortak oldu. Eşi ve kızıyla birlikte stantları gezen Başkan Sözen, 3 boyutlu el kalıbı çıkarma atölyesinde ilk denemeyi yaptırdı. Festival kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda Can Gox tarafından konser verildi. Can Gox, konserde sevilen parçalarını seslendirdi. Söylediği birbirinden güzel ve hareketli parçalarla kendisini izlemeye gelenleri coşturan Can Gox, Cem Karaca, Aşık Veysel ve Neşet Ertaş gibi usta sanatçıların da eserlerini seslendirdi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğunu, Manavgat'ta düzenlenen Barış Suyu Kültür Sanat Turizm ve Gençlik Festivali'nin barış, dostluk, sevgi ve kardeşliği pekiştireceğini söyledi. Festival kapsamında 26 Temmuz Cuma günü Cem Belevi ve Aleyna Tilki, 27 Temmuz Cumartesi günü Gökçe ve Edis, 28 Temmuz Pazar günü ise Zakkum ve Ebru Gündeş hayranlarıyla buluşacak.

DSC_1722

MNVG2936

MNVG2920

MNVG2963

MNVG2949

MNVG3007

MNVG2988

Tarih:23.07.2019