KAMUOYUNA DUYURU

side

ÇOK DEĞERLİ DOSTLARIM,

Son günlerde Manavgat Belediyesi ve şahsiyetim ile ilgili olarak yaya trafiğine kapalı bir refüjümüzde belediyemizin ilgili birimlerince son derece iyi niyetle yapılan kabartma Türk Bayrağı deseni ile ilgili olarak bilinçli bir LİNÇ kampanyası başlatılmıştır.

Bizim vatan, millet ve şehitlerimizin kanlarından rengini alan asil Türk Bayrağımız konusundaki hassasiyetlerimiz, tartışmaya açılmayacak derecede yüksektir ve bu duruşumuz bütün Manavgat halkı ve Türkiye tarafından da net bir şekilde bilinmektedir.

+ûNCES¦--SONRASI

Söz konusu refüjümüzdeki Türk Bayrağı deseni, 2015 yılında yol hizasının 80 cm yukarısında kalacak şekilde yapılmıştır. Hiçbir şekilde YAYA KULLANIMINA AÇIK OLMAYAN ve yaya geçidi bulunmayan refüjdeki desen; daha sonra yapılan yol düzenlemesi çalışmalarıyla aşağıda kalmıştır. Bu tür desenleme çalışmaları görsel güzellik açısından pek çok belediye tarafından refüjlerde kullanılmaktadır. Bu tür görseller turistlerin ve halkımızın da oldukça ilgisini çekmekte fotoğraf karelerinde kullanılmaktadır.İlgili birimlerimizin inisiyatifinde yapılan desenleme çalışması, halkımızın gösterdiği hassasiyet üzerine sosyal medya gündemine düşer düşmez, talimatımızla kaldırılmıştır. Buna rağmen sosyal medyada söz konusu LİNÇ kampanyası devam etmektedir. Art niyetli yapıların BİR YERLERDEN aldıkları talimatlarla bu konuyu provake amaçlı olarak sosyal medyada yaymaya çalıştığı aşikardır. Son derece yakışıksız, çirkin, itham eden yorumları ve paylaşımları kabul etmemiz mümkün değildir ve asla üzerimize alınmayız.Türkiye’mizin birlik, beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu şu günlerde, bu tür provake amaçlı yayınların yapılması kimseye bir şey kazandırmaz.

Hakkımızda hak etmediğimiz şekilde yapılan küfür, karalama, aşağılama, ötekileştirme, vatan, millet ve bayrak sevgimizi, bağlılığımızı sorgulayacak şekilde yapılan yorum ve paylaşımları yargıya taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

KAMUOYUNA SAYGILARIMLA

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı