TOROSLARIN KADINLARI MANAVGAT’I GEZİYOR’ PROJESİ BAŞLADI

Untitled-1

TOROSLARIN KADINLARI MANAVGAT’I GEZİYOR’ PROJESİ BAŞLADI

“Torosların Kadınları Manavgat’ı Geziyor” projesi, Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in geziye katılacak kadınları kendisinin kullandığı otobüsle mahallelerinden almasıyla başladı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in, kadınlara yönelik sosyal projelerinden olan ‘Torosların Kadınları Manavgat’ı Geziyor’ ismiyle kırsal mahallelerde yaşayan kadınlar için başlattığı proje kapsamında kadınlar, Manavgat’ın tarihi, turistik ve doğal güzellikleri ile buluştu. Gezi boyunca Manavgat Belediyesi Başkanı Şükrü Sözen ve eşi Hatice Sözen kadınları yalnız bırakmadı.

OTOBÜSÜ BAŞKAN SÖZEN KULLANDI

Projenin ilk kafilesi olan Ulukapı Sülek ve Demirciler Mahallesi’ndeki kadınları, Başkan Sözen bizzat otobüsle evlerinden aldı. Gezi ekibine otobüs ehliyetini göstermeyi ihmal etmeyen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kadınları Atatürk Kültür Merkezi’ne (AKM) kadar otobüsü sürerek getirdi.

7K4A8847

AKM’de de en güzel şekilde karşılanan kadınlara burada poğaça ve çay ikramı yapıldı.İkramın ardından Başkan Sözen, kadınlara hitaben bir konuşma yaptı. Başkan Sözen konuşmasında; “Manavgat Belediyesi olarak kadınlara yönelik projelerde eksikliğimizi gidermek için kentimizde kadın politikası oluşturduk. Kadınlarımızın hizmet alabileceği kurslar, kadınlarımızın kendi yeteneklerini ortaya çıkarabileceği etkinlikler ve seminerlerle, binlerce kadınımız merkezlerimizde kurslar alıyor, kendi becerilerini ortaya çıkarıyor ve sertifika alıyorlar. Bundan sonra da bu becerileri ile ürettiklerini ailelerine katkı yapabilmek için, kent ve köy ekonomisine katkı yapmak için ürettiklerini satabilecekleri zeminler oluşturuyoruz. ‘Toros Kadınları’nın devamı olan bu projeyi, 78 köyümüzdeki kadınlara ulaşıp, ne hayal ettiğimizi anlatıp, her köyde kaç kadın gelecekse, onları otobüslerimize buraya getirip, Manavgat’ın güzelliklerini görmeleri, yaşamaları, en azından bir gün de olsa bizlerle beraber olma fırsatını bizlere vermelerini istediğimiz için hayata geçirdik. Bizler şunun da bilincindeyiz, bu ülkenin kazanılması, Ulu Önder Atatürk’ümüzün verdiği o çok değerli mücadele ile bu ülkeyi bize bırakışında kadınlarımızın çok emeği ve gayreti var. Cephede Türk kadını vardı, bugün yaşam mücadelesi de bir cephedir. Bunun kıymetini ve değerini biliyoruz, iyi ki bizlerlesiniz, iyi ki köylerimizdesiniz, iyi ki sizlerle birlikte Manavgat’ta yaşama fırsatı bulduk” ifadelerini kullandı.

7K4A9008 (1)

TEKNEDE EĞLENCE

AKM’den hareket eden kadınlar, Manavgat Şelalesi’ne götürüldü. Kadınlar kentin simgesi Manavgat Şelalesi’ni gezerek, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Şelaleden sonra kadınlar için Manavgat Irmağı’nda tekne gezintisi düzenlendi. Tekne gezintisinde kadınlar oyun havaları eşliğinde gönüllerince eğlendi. Tekne gezintisinin akabinde Manavgat Belediyesi’ne bağlı Boğaz Otel’de kadınlara yemek ikramında bulunuldu.

7K4A9387

ANTİK GEZİNTİ

Yemek molası sonrası dünyaca ünlü Side Antik Kent’e hareket edildi. Burada Torosların Kadınları Side Antik kentin tarihi ve doğal güzelliklerini gezdi. Side’deki Atatürk Kültür Merkezi’nde kahve molasında kadınlar, deniz kenarında kahve keyfi yaptı. Son olarak ise kadınlar Side’deki Jale İnan Parkı’nda Cumhuriyet Kadınları sergisini inceledi. Kadınlara gezi boyunca rehber eşlik etti. Gezi sonunda kadınlara Manavgat Belediyesi’nin hazırladığı hediye paketleri de takdim edildi.

7K4A9559

BAŞVURULAR 20 NİSAN’A KADAR SÜRECEK

Gezilere katılmak isteyen kadınlar için başvurular 20 Nisan tarihine kadar devam ediyor. Katılmak isteyenler, Manavgat Belediyesi Halk Masası’na şahsen ya da telefonla müracaatta bulunabilecek. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kadınlara yönelik önemli bir projeyi daha hayata geçirmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek; “Manavgat’ta yaşayan annelerimizi, kız kardeşlerimizi gezilerimize katılmaya davet ediyorum” dedi.

7K4A9643