TOROS KADINLARI SINAVI GEÇTİ

Untitled-00001

TOROS KADINLARI SINAVI GEÇTİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in, kadınların kent ve aile ekonomilerine katkıda bulunmaları amacıyla hayata geçirdiği “Toros Kadınları Emek Pazarı”nın 5’nci dönemine katılan 23 emekçi kadın, eserlerini görücüye çıkarttı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in, kadınların kent ve aile ekonomilerine katkıda bulunmaları amacıyla hayata geçirdiği “Toros Kadınları Emek Pazarı”nın 5’nci dönemine katılan 23 emekçi kadın, eserlerini görücüye çıkarttı. Toros Kadınları Emek Pazarı’na başvuru yapan 39 kadın içerisinden yeterlilik gösteren 23 emekçi kadın, ürettikleri eserleri ve gıdaları, jüri üyelerinin beğenisine sundu. Hasan Fehmi Öz, Doğan Çolak, Alaattin Budan ve İbrahim Yolcu’dan oluşun mutfak sanatları jürisi, 8 emekçi kadının yemek sunumunu tadarak değerlendirmede bulundu. El sanatlarında ise jüri üyeleri Zuhal Candemir, Deniz Ekici, İlksen Kalfa ve Dilek Kutluca, 15 Toros kadınının el emeği göz nuru eserlerini inceledi. Juri üyelerinden başarılı not alan emekçi kadınlar, Toros Kadınları Emek Pazarı’nda tezgah açma hakkına sahip oldu. Emekçi kadınlar, başarılarının en büyük mimarının Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen olduğunu belirterek, “Bizlere aile ekonomimize katkı sağlama imkanı sunduğu için başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

MNVG4558

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, kadınların toplum içerisinde en özel ve en değerli yerde olması gerektiğini ifade etti. Başkan Sözen, “ Üreten kadının toplum içerisindeki konumunu en üst noktalara taşımak Manavgat Belediyesi’nin en önemli görevleri arasındadır. Bizler, kadınlarımızın, eşlerimizin, bize yol arkadaşlığı yapan en değerli varlıklarımızın her zaman hak ettiği noktalarda olması gerektiğine inandık. Projemizi de bu amaçla hayata geçirdik. Projemize destek veren herkese teşekkür ediyor, kadınlarımıza başarılar diliyoruz. Manavgat Belediyesi olarak her zaman yanlarında olacağımızı belirtiyorum” dedi.

MNVG4567

MNVG4572

MNVG4589

MNVG4595

MNVG4607

Tarih:24.06.2019