MANAVGAT FESTİVALLERİ BASIN LANSMANI İLE START ALDI

Untitled-1

MANAVGAT FESTİVALLERİ BASIN LANSMANI İLE START ALDI

Manavgat’ta her yıl düzenlenen festivaller, bu yıl da büyük ses getirecek. Başkan Sözen, festivallere büyük bir basın lansmanı ile start verdi.

Son yıllarda Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in büyük yatırımlarıyla kültürel, sosyal ve sportif anlamda oldukça gelişen Manavgat, tüm yıla yayılan festival ve ulusal organizasyonlarla da Türkiye çapında adından söz ettirmeye devam ediyor. Manavgat Belediyesi tarafından hemen her alanda düzenlenen festival ve etkinlikler, halkın ve turistlerin de katılımıyla kente farklı bir dinamizm katıyor. Tarih, turizm ve doğa cenneti Manavgat’ta şu aralar yine festival zamanı geldi çattı. Kent halkı ve turistler önümüzdeki günlerde eğlenceli günler geçirmek için gün saymaya başladı.

6

BASIN LANSMANI İLE START VERİLDİ

Başkan Şükrü Sözen, bu yılki festivallere Antalya Akra Barut Otel’de yaptığı basın toplantısıyla start verdi. Basın toplantısına Antalya ve Manavgat’ta görev yapan yerel ve ulusal basının temsilcileri katıldı. Basının büyük ilgi gösterdiği toplantıda, Başkan Şükrü Sözen, gazeteci konuklarıyla tek tek ilgilendi. Daha sonra Başkan Şükrü Sözen, belediye başkan yardımcıları Levent Ardıç, Semra Öztürk, İsmail Hakkı Ödevoğlu, Halis Akkaya, Hasan Şimşek, Manavgat Motosiklet Kulübü Başkanı Erdem Buzkan ve belediye festivaller ekibi ile birlikte çıktığı basın toplantısında festivaller ile ilgili olarak basına bilgi verdi.

MNVG4824

DÜNYANIN EN GÜZEL KENTİ

Manavgat’ın dünyanın en güzel kentlerinden biri olduğunu ifade eden Sözen, "Dünyada hiçbir kent yoktur ki doğu sınırı ırmak, batı sınırı ırmak ve ortasından ırmak geçen, önünde kilometrelerce çok güzel sahil bandı olan. Turizm potansiyelini içinde barındıran 250 bin bakanlık belgesi ile Türkiye’nin en büyüğü olan bir Manavgat’tan bahsetmemek mümkün değil. Antalya’da yaşamaktan gurur duyuyoruz ama Manavgat’ta yaşamaktan Manavgat’ta hizmet etmekten ayrı bir gurur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

MNVG4803

"4 BUÇUK MİLYAR DOLAR KAZANÇ"

Geçen yıl Antalya’ya 14 milyon turist geldiğini hatırlatan Sözen, bunun yaklaşık 5 milyonunun Manavgat’ta ağırlandığını söyledi. Sözen, 5 milyon turistin Manavgat’ta ağırlanmasıyla yaklaşık 4 buçuk milyar dolar ülke ekonomisine kazanç sağlandığını belirtti. Bu noktada festivallerin önemine değinen Sözen, "Bir kentte fiziki yapılanmalar teknik çalışmalar illaki yapabilirsiniz ama o kentin kültürel sosyal ve sportif hayatını canlı kılmadığımız için sürecin bir tarafı eksik kalıyor. Festivallerimiz de bunun için son derece önemli. Manavgat çağdaş bir kent, aydın bir kent son derece önemli Türkiye’de ve dünyada konuşulan bir kent olmaya hızla başladı. Bunu devam ettirmek amacındayız, bunun için de çok güzel projelerimiz var" diye konuştu.

4

SOSYAL MESAJ TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI “BAĞLAN AMA BAĞIMLI OLMA”

Her yıl festival kapsamında bir ana konu belirlediklerini aktaran Sözen, bu yıl festival temasının teknoloji bağımlılığı olarak belirlendiğini kaydetti. Sözen, "Mutlaka ki hepimiz faydalanıyoruz, mutlaka hepimizin hayatı yaşamımız güncel tempomuz için teknoloji önemli ama teknolojinin bizim sosyal hayatımızı güncel hayatımızı, dostluklarımızı, akrabalıklarımızı, o bizi biz yapan o temel değerlere zarar vermemesini sağlamak da bizim elimizde diye düşünüyoruz. Onun için teknolojiden belli ana başlıklar arkadaşlarım hazırladılar ’bağlan ama bağımlı olma’ gibi. Festival alanımızda teknolojiden uzak olabileceğimiz bir bölge oluşturmaya çalışıyoruz, oraya gelen dostlarımızın biraz daha sohbetlerini derinleştirmesi, biraz daha birbirlerine tanıyabilmelerini sağlamak anlamında bir adımımız var. Aynı zamanda teknolojik dinlenme alanı oluşturmaya gayret ettik" diye belirtti.

BA¦ŞLAN AMA BA¦ŞIMLI OLMA-01

3 BÜYÜK FESTİVAL

Sözen, bu yıl 9'uncusu düzenlenecek Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali’in 26-30 Haziran, 23'üncü Manavgat Barış Suyu Kültür, Turizm, Sanat ve Gençlik Festivali’nin 22-28 Temmuz ve 18'nci Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali’nin 13-23 Eylül tarihlerinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

4 gün devam edecek Motosiklet festivalinde 5 bin civarı motosikletli katılımının olacağını dile getiren Sözen, "Yaklaşık 150 tane motosiklet kulübünü iştirakçileri ile beraber ağırlıyoruz. Festival sürecinde insanların günlük yaşamlarından bir nebze uzaklaşabilmeleri, günlük yaşantılarındaki zorluklardan biraz uzak durmaları, kendilerini dinleyebilmeleri anlamında çok güzel aktiviteler var. Çeşitli yarışmalar, çeşitli partiler, çok güzel konserler, tekne turları, motosiklet kortejleri gibi çok farklı etkinlikleri gelen konuklarımız orada görecekler. 6-7 tane yurtdışından kulüp üyeleri de festivalimize katılacak" bilgisini verdi.

BROS¦ğU¦êR I¦çC¦ğ-01

ÜNLÜ SANATÇILAR

Başkan Şükrü Sözen bu yıl 23. Sü yapılacak Barış Suyu Festivali’nde Aleyna Tilki, Edis, Ebru Gündeş, Zakkum, Cem Belevi ve Gökçe’nin sahne alacağını belirtirken, Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak Festival Köyü etkinlikleri ile de halkın festivalle bütünleşeceğini dile getirdi. Başkan Şükrü Sözen 18. Uluslar arası Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali’nde ise dünyadan ve ülkemizin seçkin klasik müzik, caz ve blues gruplarının sahne alarak yerli ve yabancı turistlere hoşça zaman geçireceğini söyledi. Başkan Şükrü Sözen, “Tüm sanatseverleri Manavgat’ta düzenleyeceğimiz festivallerimize davet ediyorum” dedi.

5

Tarih:21.06.2019