MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN RAMAZAN BA

888

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Birlik ve beraberlik hisleriyle karşılamaya hazırlandığımız Ramazan Bayramı hepimize dargınlıkları, kırgınlıkları bir yana bırakarak barış, sevgi, kardeşlik hoşgörü ve birlik içerisinde yaşamayı hatırlatır. Bayram hatırlamaktır.

Bizler de bu çok özel günleri, paylaşma ve birliktelik duygularımızı perçinleyecek bir fırsat olarak görmeliyiz. Sadece akraba ve yakın çevremizdekileri değil, yardıma ve ilgiye muhtaç bütün herkesi ziyaret ederek, gönüllerini alarak bugünün manevi ortamını paylaşmalıyız.

Değerli hemşerilerim, bu yıl Atatürk Kültür Merkezimizin Meydanı’nda ve büyük mahallelerde kurduğumuz iftar çadırlarımızda 30 gün boyunca sizlerle lokmamızı paylaştık. Ramazan Şenliklerimizde eski bayramlarımızı hep birlikte hatırladık. Oruçlarımızı açarken sofralarımızda birlik, beraberlik ve paylaşımın en doruk seviyesine çıkarak beraber olduk. Sabır, şükür ve bereket dolu günleri hep birlikte içimizde yaşadık. Bu güzelliklerin doruk noktası olan Ramazan Bayramı’na da yine el ele ulaştık.

7K4A9681

Ramazan Bayramının bu manevi iklimiyle Manavgat’ımızın her bir yanında sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşma ve dayanışmayı hâkim kılacak ve insanlığa birlikte yaşama kültürünü armağan edeceğiz. Bayramlaşacak, kucaklaşacak, daha sıkı kenetlenecek, bir ve bütün olacak, ihtiyaç sahibi insanımıza el uzatacak, kardeşlik sürecimizi başarıya ulaştıracak ve evlatlarımıza yaşanası bir Manavgat mirası bırakacağız. Heyecan ve özlemle beklediğimiz Ramazan Bayramına kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, önümüzdeki yıllarda da huzur ve mutluluk içinde geçecek Ramazan aylarına erişebilmek en büyük umudumuzdur.

DEN_3836

Biz de içinde yaşadığımız eşsiz güzellikteki Manavgat’ımızın vatandaşları olarak büyük bir ailenin fertleriyiz. Bu büyük ailenin parçası olmanın verdiği aidiyet duygusuyla, Manavgat Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ramazan Bayramı’nı tüm Manavgatlıların sorunsuz ve huzur dolu yaşaması için, her zaman olduğu gibi üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Tüm birimlerimiz mübarek Ramazan ayında olduğu gibi bayramda da sizler için gece gündüz seferber olacak, hizmetleri zamanında sizlere ulaştıracaktır.

Ramazan Bayramı’nın insanlık adına, çatışma yerine uzlaşmayı, kavga yerine hoşgörüyü, karanlık yerine aydınlığı getirmesini temenni ediyor, sosyal barışın sağlandığı, birlikteliklerin arttığı bir bayram diliyorum. Bu anlamlı günde Tüm İslam aleminin, Büyük Manavgat ailemizin birer ferdi olan tüm Manavgatlı hemşerilerimin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sağlık, mutluluk, huzur, bereket ve sosyal barış dolu, aydınlık yarınlar diliyorum. Sevgi ve saygılarımla…

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı